Mercedes Klasy X - znamy polskie ceny

Mercedes Klasy X wchodzi na polski rynek. Znamy już ceny oraz dostępne wersje silnikowe i wyposażenie nowego pick-upa.

Mercedes Klasy X
Mercedes Klasy X
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Mercedes Klasy X to produkcyjna wersja prototypu Concept X-Class, pokazanego w październiku zeszłego roku. Teraz światło dzienne ujrzał model, który ma wszystko, by zostać rynkowym przebojem. O ile klienci będą chcieli zapłacić duże pieniądze za bliskiego krewnego... Nissana Navary.

REKLAMA

Dokładnie tak. Jeśli nie macie w świadomości faktu bliskiej współpracy Mercedesa z aliansem Renault-Nissan, to przypomnijcie sobie, czym jest Mercedes Citan, jeśli nie Renault Kangoo z gwiazdą na grillu. Dokładnie tak samo jest w przypadku Mercedesa Klasy X, który jest konstrukcyjnym bliźniakiem Nissana Navary i Renault Alaskana.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Klasy X
Mercedes Klasy X

Mercedes obiecuje jednak duże zmiany w stosunku do swoich "pospolitych" krewnych. Poza zmianami stylistycznymi z zewnątrz, w kabinie znajdą się lepsze materiały wykończeniowe i lepsze wyposażenie.

Standardowo montowany będzie 5,4-calowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego, który za dopłatą "urośnie" do 8,4 cala.  Monitor ten znajduje się na samym szczycie deski rozdzielczej, nad zestawem dwóch podwójnych nawiewów powietrza.

REKLAMA

Mercedes Klasy X
Mercedes Klasy X

W wyposażeniu znajdzie się ponadto łączność Bluetooth, elektrycznie regulowane fotele z podparciem lędźwiowym, trójramienna wielofunkcyjna kierownica czy pełnowymiarowa tylna kanapa dla trzech pasażerów. Za dopłatą dostać można skórzaną tapicerkę foteli.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Klasy X
Mercedes Klasy X

Mercedes Klasy X mierzy 5,34 metra długości, 1,92 metra szerokości, a rozstaw osi sięga 3,15 metra. Przy prześwicie wynoszącym 20,2 cm pick-up spod znaku gwiazdy przewiezie ponad tonę (1042 kg) ładunku. W terenie Klasa X poradzi sobie bez większego trudu, z kątem natarcie na poziomie 20,4 stopni.

Nadwozie zostało osadzone na klasycznej stalowej ramie nośnej, a tylne koła połączono sztywną osią prowadzoną układem wielodrążkowym. Napęd jest przekazywany stale na tylne koła. W wersjach 4x4 na tylne koła z możliwością dołączenia kół przedniej osi. W przyszłym roku Mercedes zapowiedział także montowanie bardziej zaawansowanego układu stałego napędu 4x4.

REKLAMA

Mercedes Klasy X
Mercedes Klasy X

W trudnych warunkach terenowych pomocne będą reduktor oraz blokada tylnego mostu. Niemieccy inżynierowie zmienili, w porównaniu z japońskim pierwowzorem, charakterystykę zawieszenia oraz powiększyli rozstaw tylnych kół, aby podnieść poziom komfortu oraz precyzję prowadzenia na szosie.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Klasy X
Mercedes Klasy X

Początkowo Mercedes klasy X będzie oferowany w Europie w dwóch wersjach – X 220d oraz X 250d. Obie będzie napędzał czterocylindrowy turbodiesel o pojemności 2,3 l i mocy 163 lub 190 KM. Większy silnik – V6 o mocy 258 KM – pojawi się w połowie przyszłego roku.

Poza Europą Mercedes będzie sprzedawał swojego pick-upa także w wersji X 200 z benzynowym silnikiem o mocy 165 KM, ale tylko z napędem na tylną oś i mechaniczną skrzynią biegów. Diesle będą dostępne także z napędem 4x4 oraz z 7-stopniowym automatem.

REKLAMA

Mercedes Klasy X
Mercedes Klasy X

W Polsce Mercedes Klasy X dostępny jest w dwóch wersjach wyposażenia. Podstawowa odmiana Progressive w wyposażeniu standardowym ma m.in. napęd na cztery koła, 17-calowe obręcze kół z metali lekkich, skórzane elementy wykończenia wnętrza i system mocowania ładunku w skrzyni.

Topowa wersja Power ma m.in. 18-calowe obręcze kół z metali lekkich, tapicerkę Artico/Dinamica, reflektory LED High Performance, automatyczną klimatyzację Thermotronic i system bezkluczykowego dostępu Keyless Go.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Klasy X
Mercedes Klasy X

Ceny Mercedesa Klasy X na rynku polskim prezentują się następująco (ceny brutto, z VAT): 

  • X220d 163 KM MT PROGRESSIVE - 175 275 zł
  • X250d 190 KM AT PROGRESSIVE: 186 714 zł
  • X250d 190 KM AT POWER: 209 592 zł
REKLAMA