Mercedes ML63 AMG – potwór na kołach (wideo)

Mercedes ML63 AMG
Mercedes ML63 AMG
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Mocarną odmianę ML-a Mercedes pokazał po raz pierwszy 12 lat temu. Wtedy 342-konny silnik w tym aucie zaskakiwał mocą i zdawał się być przepotężny. Dziś Mercedes zaprezentował kolejną generację modelu - ML63 AMG z dużo mocniejszym silnikiem pod maską. Nowy ML dłubnięty przez AMG wyposażony jest w 5,5-litrowy silnik V8, generujący 518 KM mocy i 700 Nm momentu obrotowego. To w wersji podstawowej, bardziej wymagający mogą poprosić o AMG Performance Package, dzięki któremu moc wzrasta do 550 KM, a moment obrotowy do 759 Nm! To już nie SUV, to raczej SUM (Sport Utility Monster)!

REKLAMA

ML od AMG startuje do setki w 4,7 sekundy, z pakietem AMG Performance - w 4,6 s. i przyspiesza aż na prędkościomierzu pokaże się liczba 250. W wersji AMG Performance ogranicznik zdjęto - może pędzić z prędkością nawet 280 km/h!

Z zewnątrz od zwykłego ML-a wersję AMG odróżniają zderzaki, listwy progowe, szersze nadkola, cztery końcówki wydechu i 20- lub 21-calowe felgi aluminiowe. W kabinie znalazły się sportowe fotele pokryte skórą, kierownica AMG i aluminiowe wykończenia.

Zobacz także:
REKLAMA