Mercedes-Maybach Klasy S - ekskluzywność dla wybrednych

Mercedes-Maybach Klasy S to przedłużona wersja przedłużonej wersji Klasy S. Bardziej prestiżowej wersji tego auta nie znajdziecie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 445 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Skonstruowano go głównie z myślą o rynkach amerykańskim i chińskim. To właśnie tam klienci najbardziej cenią sobie przestrzeń na nogi. W Mercedesie-Maybachu Klasy S jest jej w brud. Długość nadwozia i rozstaw osi zwiększono o 20 cm w stosunku do, i tak już przedłużonej odmiany, Klasy S. Teraz długość auta to prawie 5,5 metra, a przestrzeni na kolana jest teraz 325 mm.

Najbardziej luksusowego Mercedesa mogą napędzać dwa silniki. Jeden to 4,7-litrowe V8 biturbo o mocy 455 KM. Drugi to potężny motor V12 o mocy 530 KM. Jeszcze bardziej imponujący jest moment obrotowy, który w przypadku słabszej wersji wynosi 700 Nm, a w drugiej 830 Nm. Od czerwca przyszłego roku do V-ósemki będzie można też domówić napęd na cztery koła 4MATIC.

W środku, pasażerów otaczają tony skóry i alcantary oraz przyjemna woń perfum "Agarwood", która jest rozpylana przez system wentylacji AIR-BALANCE. Pasażerowie mogą całkowicie odciąć się od świata zewnętrznego, bowiem Mercedes-Maybach Klasy S to najcichszy sedan na świecie. Pragnienie mogą ugasić pijąc zimnego szampana (który znajduje się w chłodzonym schowku) ze specjalnych, ręcznie wyrabianych srebrnych kieliszków.

Stylistycznie auto to typowa Klasa S. Zmieniono jedynie grill i wstawiono znaczek Maybacha na masce. Nowe są także 20-calowe felgi. Zmiany zaszły też w tylnych drzwiach. Zmniejszono je o 66 mm, żeby w słupek C można było wkomponować niewielkie okno. To ma stwarzać atmosferę indywidualności i intymności.

Do sprzedaży Mercedes-Maybach Klasy S ma trafić od lutego przyszłego roku.

Zobacz także:
REKLAMA