Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.3

Mercedes-Maybach Klasy S po face liftingu

Mercedes-Maybach zaprezentuje na salonie samochodowym w Genewie odświeżoną Klasę S. Będzie więcej luksusu, ale też różnic między Maybachem, a "zwykłą" Klasą S.

Mercedes-Maybach Klasy S Mercedes-Maybach Klasy S

Specjaliści z Mercedes-Maybach podnoszą poprzeczkę, ustawioną właściwie przez samych siebie. Klasa S spod znaku Maybacha będzie teraz jeszcze mocniej "ociekać" luksusem, oferując więcej miejsca w środku i nowy wygląd, nawiązujący do klasycznego Maybacha.

Model, który zobaczymy już za niespełna miesiąc, podczas salonu samochodowego w Genewie, będzie mieć nowe, dwukolorowe nadwozie. Na początek będzie to czarny dół i srebrna góra, ale chwilę po debiucie kombinacji będzie w sumie dziewięć.

Mercedes-Maybach Klasy S Mercedes-Maybach Klasy S

Od standardowej Klasy S Maybacha odróżniać będzie też nowy grill, z pionowymi i gęsto upakowanymi żebrami oraz nowe 20-calowe koła, a wśród opcji pojawi się dwuwarstwowy lakier, nadający diamentowy blask i większą głębię ciemnych kolorów nadwozia.

Jeśli chodzi o nadwozie, będzie ono dłuższe o około 25 centymetrów od najdłuższego Mercedesa Klasy S. Łączna długość sięgnie 5462 mm, zaś rozstaw osi sięgnie pokaźnych 2265 mm. Pozwala to na wygospodarowanie obszernej kabiny, z dwoma luksusowymi fotelami wielofunkcyjnymi dla pasażerów.

Mercedes-Maybach Klasy S Mercedes-Maybach Klasy S

VIP-y będą miały możliwość skorzystania z masażu, podgrzewania i klimatyzowania, a wysuwane podnóżki i supermiękkie zagłówki, wszystkie obszyte wysokogatunkową skórą nappa, pozwolą zrelaksować się podczas podróży.

Do napędu nowego Maybacha posłuży jedna z trzech wersji silnikowych - S560, S560 4MATIC oraz S650. W dwóch pierwszych za rozpędzanie kolosa odpowiada silnik V8 o pojemności 4 litrów i mocy 469 KM, osiągający maksymalny moment obrotowy na poziomie 700 Nm. Sprint do "setki" potrwa tu niespełna 5 sekund.

Mercedes-Maybach Klasy S Mercedes-Maybach Klasy S

Topowy wariant S650 to doskonale pasujący do tak luksusowej limuzyny silnik V12 o pojemności 6 litrów. Dysponuje on mocą 630 KM i aż 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Na przyspieszenie od 0 do 100 km/h Maybach S650 potrzebować będzie raptem 4,7 sekundy, przy akompaniamencie dwunastu rasowych cylindrów.

Mercedes-Maybach Klasy S Mercedes-Maybach Klasy S

Więcej szczegółów poznamy podczas salonu samochodowego w Genewie, gdzie będziemy obecni i przeprowadzimy obszerną relację. Zapraszamy już teraz na nasz profil na Facebooku oraz do serwisu specjalnego Genewa 2018.

Mercedes-Maybach Klasy S Mercedes-Maybach Klasy S

Najnowszy Mercedes-Maybach pierwszy raz stanie w świetle reflektorów już podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij