[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Mercedes-Maybach Pullmann - luksus za pół miliona euro

Mercedes-Maybach prezentował niedawno odświeżoną Klasę S w topowym wydaniu. Teraz kolej na wisienkę na tym luksusowym torcie, czyli przedłużony model Pullmann.

Mercedes-Maybach Pullmann 2018 Mercedes-Maybach Pullmann 2018

Hiperluksusowa limuzyna do przewozu najważniejszych osób to Mercedes-Maybach Pullmann. Samochód przeszedł właśnie face lifting analogiczny do tego, jaki dotknął niedawno Maybacha Klasy S.

Samochód dosłownie ocieka luksusem, bo pod 6,5-metrowej długości nadwoziem kryje się prawdziwy salonik godny królów. Jest to obecnie najdroższy i najbardziej luksusowy Mercedes w ofercie.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes-Maybach Pullmann 2018 Mercedes-Maybach Pullmann 2018

Zmiany objęły przód samochodu, z lśniącym grillem o wyrazistym, pionowym użebrowaniu, po raz pierwszy pokazanym na koncepcyjnym modelu Vision Mercedes-Maybach 6. Taki sam grill zamontowano na krótszej wersji Maybacha Klasy S.

Przedłużony Maybach Pullmann jeździ na 20-calowych kołach o wzorze felg typowym dla Maybacha. Wśród opcji wyposażenia znalazło się dwuczęściowe malowanie nadwozia, przywodzące na myśl wcześniejsze modele Maybacha, a dostępne również w odświeżonej topowej Klasie S.

REKLAMA

Mercedes-Maybach Pullmann 2018 Mercedes-Maybach Pullmann 2018

W kabinie zmian jest stosunkowo niewiele. Mamy tu dwa ultraluksusowe fotele dla VIP-ów, którzy mogą podróżować w niespotykanym w innych modelach komforcie, ze względu choćby na przestrzeń na nogi.

Dla zwiększenia prywatności, kabinę kierowcy można oddzielić od części pasażerskiej za pomocą jednego przycisku i wysuwanej przegrody. System audio działa wówczas oczywiście niezależnie dla obu części.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes-Maybach Pullmann 2018 Mercedes-Maybach Pullmann 2018

A co pod maską nowego Pullmanna? Tu mamy pięknie brzmiący silnik V12 o pojemności 6 litrów, który z pomocą podwójnego doładowania potrafi wykrzesać moc 630 KM i okrągłe 1000 Nm momentu obrotowego. Model oznaczony jest teraz jako S650, dla odróżnienia od poprzedniego S600, słabszego o 100 KM i 170 Nm.

REKLAMA

Mercedes-Maybach Pullmann 2018 Mercedes-Maybach Pullmann 2018

Ciekawi was, ile trwa sprint do "setki" w tak dużej i ciężkiej limuzynie? Otóż producent podaje, że od 0 do 100 km/h Pullmann przyspiesza w zaledwie 6,5 sekundy. Średnie spalanie ma natomiast wynosić 14,6 l/100 km.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes-Maybach Pullmann 2018 Mercedes-Maybach Pullmann 2018

Samochód jest już dostępny na zamówienie, a cena zaczyna się od poziomu pół miliona euro. W niedalekiej przyszłości pojawi się opancerzona odmiana Guard, która ma być nawet trzykrotnie droższa.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij