Mercedes-Maybach S600 Guard - ostrzał mu nie straszny

Mercedes-Maybach S600 Guard wygląda niepozornie i nie różni się niczym od standardowej Klasy S600 Maybach. To, co najważniejsze znajduje się pod głównym poszyciem nadwozia. To pierwszy na świecie samochód opancerzony według poziomu VR10. 

Mercedes
Mercedes-Maybach S600 Guard

Opancerzenie w Mercedesie-Maybach S600 Guard to m.in. wzmocnienie w postaci włókien aramidowych oraz poliwęglanowa powłoka, którą są pokryte szyby. Do tego posiadają warstwę zapobiegającą stłuczeniu szyby. Mimo dodatkowego pokrycia, okna zapewniają dobrą widoczność. Chronią paserów przed odłamkami powstałymi przy wybuchu ładunku. Mercedes deklaruje, że auto jest w stanie przetrwać ostrzał z broni maszynowej.

Cały bok auta posiada dodatkowe osłony by chronić pasażerów w przypadku wybuchu niewielkiej bomby. Dodatkowo całe podwozie pod kabiną pasażerską zostało wzmocnione płytą w celu obrony przed miną. Mercedes tak opracował podwozie, że punkty krytyczne, gdzie znajdują się szczeliny i przejścia jednego materiału w drugi, są dodatkowo wzmocnione.

Ilość zastosowanych wzmocnień sprawiła, że Mercedes-Maybach S600 Guard otrzymał najwyższy certyfikat VR10 ochrony balistycznej wydany przez Instytut Akredytacji Balistycznej w niemieckim Ulm. Dodatkowo auto legitymuje się dokumentem, ERV 2010, który poświadcza dużą odporność samochodu na materiały wybuchowe. Mercedes nie zdradza wszystkich nowinek i rozwiązań technicznych zastosowanych w nowym S600 Guard. Nic dziwnego, chodzi o maksymalną ochronę klientów, którzy zakupią ich samochód. Ktoś mógłby wykorzystać wiedzę techniczną do swoich niecnych celów.

Cena Mercedes-Maybach S600 w Niemczech to 470 000 euro (plus VAT), czyli 2 051 785 złotych. W ofercie Mercedesa znajdziemy również takie modele opancerzone jak G500 Guard, GLE 350 d 4Matic Guard, GLE 500 4Matic Guard, S500 Guard oraz S600 Guard.

REKLAMA