Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mercedes-Maybach S600 od Brabusa

Panowie z Brabusa doszli do wniosku, że 530 KM to w limuzynie zdecydowanie za mało. Mercedes-Maybach S600 ma teraz dużo, dużo więcej mocy. 

Brabus to zaraz po AMG drugi najbardziej znany tuner Mercedesa. Choć ich projekty nie cieszą się taką sławą jak te, realizowane przez wspomnianego już konkurenta z Affalterbach, to z pewnością nie można powiedzieć, że są mniej ciekawe. Najlepszym potwierdzeniem tych słów jest ich najnowsza „zabawka”.  Spece z Brabusa wzięli na warsztat Mercedesa-Maybacha S600.

Największe zmiany po krótkiej wizycie u Brabusa zachodzą pod maską samochodu. Zamontowana tam V-dwunastka zostaje rozwiercona do 6,3 l (seryjnie ma pojemność 6,0 l), a montowane do niej turbosprężarki ustępują miejsca większym. W efekcie, ogromny silnik rozwija astronomiczną moc 900 KM i 1500Nm! Dla porównania chcieliśmy przypomnieć, że standardowy Mercedes-Maybach S600 oferuje kierowcy „żałosne” 530 KM. Osiągi wielkiej limuzyny są nie mniej imponujące, co jej suche dane techniczne. Pomimo swojej wagi niemal 3 ton, auto jest w stanie rozpędzić się do pierwszej „setki” w 3,7 s! Prędkość maksymalna na poziomie 350 km/h to wartość, do której przywykliśmy czytając o bolidach z Maranello, a nie dostojnej limuzynie z gwiazdą na kierownicy.

   

Ani karoseria, ani wnętrze nie przeszło już tak drastycznych zmian. Długie i eleganckie nadwozie nabrało nieco sportowego charakteru. To za sprawą przemodelowanych zderzaków, czterech końcówek układu wydechowego, czy też 21-calowych felgach o wzorze charakterystycznym dla Brabusa. W arcyluksusowym wnętrzu pojawiła się nie tylko nowa tapicerka i więcej prawdziwego drewna, ale nie zapomniano również o systemie infotainment iBusiness, który zapewnia pasażerom możliwości najnowszych komputerów Apple w dziedzinie globalnej komunikacji oraz rozrywki przy wykorzystaniu najwyższej jakości obrazu oraz dźwięku. 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij