Mercedes S – face lifting Coupe i Cabrio we Frankfurcie

Po debiucie odświeżonej limuzyny pora na zmiany w innych wersjach nadwoziowych.

Mercedes S
Mercedes S 63 AMG po liftingu
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Niecałe trzy miesiące temu Mercedes odsłonił klasę S na rok modelowy 2018. Nie był to jednak debiut całej gamy - w Szanghaju zadebiutowała limuzyna, a do odświeżenia pozostały jeszcze wersje Coupe i Cabrio. Te Mercedes pokaże we Frankfurcie.

REKLAMA

Nic nie wskazuje na to, że producent ze Stuttgartu nas czymś zaskoczy. Prawdopodobnie odmiany dwudrzwiowe otrzymają te same nowinki co sedan. Możemy zatem spodziewać się lekkiego liftingu wizualnego i kilku nowości pod maską.

Czym więc wyróżnią się nowe S Coupe i S Cabrio? Z zewnątrz poznamy je głównie po przednim pasie - przeprojektowano grill, zmieniono zderzaki, nieco inaczej narysowano też światła (teraz w opcji dostępne w technologii Multibeam LED). Znajdziemy też nowe wzory felg. W limuzynie zmodernizowano tylne lampy, choć tu nie będzie 100% przełożenia - w sportowych odmianach mają one inny kształt.

Prawdopodobnie w środku znajdziemy nowy ekran o przekątnej 12,3 cala, lepsze materiały wykończeniowe i system Energizing Comfort Control sterujący funkcjami samochodu w zależności od naszego samopoczucia. Wpłynie on na działanie masażu, klimatyzacji, czy muzyki. Do dyspozycji będzie sześć ustawień.

W poliftowej klasie S pojawiły się też nowe silniki. Odmiany Coupe i Cabrio nie są dostępne z dieslem, stąd w ich wypadku nowości ograniczą się do wprowadzenia wersji S 560 (zajmie miejsce S 500). Napędzać ją będzie silnik 4.0 biturbo o mocy 469 koni. Ten sam motor powędruje też pod maskę wersji 63 AMG (612 KM) i zajmie miejsce 5,5 litrowej V8-mki. Bez zmian pozostanie jednostka V12 napędzająca odmianę 65 AMG. 

Ceny odświeżonych S Coupe i S Cabrio będą prawdopodobnie zbliżone do aktualnych modeli.  Premiera już za dwa miesiące podczas targów we Frankfurcie.

REKLAMA