Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mercedes S500 Plug-in Hybrid od Brabusa

Brabus znany jest z przeróbek najmocniejszych modeli Mercedesa. Gdy auto wpadnie w jego ręce wychodzi jeszcze szybsze, ekskluzywne i droższe. Ten model prawdopodobnie tani nie jest, ale bardziej interesuje go ekologia niż osiągi.

Po Mercedesie z wizytą u Brabusa spodziewalibyśmy się bardzo szybkiego i mocnego luksusowego auta. Warto przy tym dodać - nie zważającego na zużycie paliwa. A właśnie ta ostatnia cecha odróżnia S500 Plug-in Hybrid od pozostałych aut Brabusa.

Magicy z Bottropu wyciągnęli z silnika 3.0 V6 dodatkowe 52 KM i 70 Nm, czego rezultatem jest finalne 385 KM i 550 Nm. Ale to nie wszystko. Przez to, że to auto jest hybrydą do pary dołącza także motor elektryczny, który dodaje swoje przysłowiowe pięć groszy. W sumie mamy do dyspozycji aż 500 KM i 850 Nm. To pozwala rozpędzić się do setki w 4,9 s, a prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h. Brabus słowem nie wspomniał do spalaniu, ale możemy się domyślać, że jest ono nieco wyższe od katalogowych 3 l/100km.

Jak to u niemieckiego tunera bywa, wnętrze naszpikowano najnowszymi gadżetami i mnóstwem eleganckich dodatków. Do wyboru - prawdziwe drewno, skóra lub włókno węglowe. Z zewnątrz zmieniono przedni i tylny zderzak, progi, zamontowano 22-calowe felgi, stalowy układ wydechowy, a także karbonowe dodatki.

O cenę nie wypada pytać. Ta ustalana jest z każdym indywidualnie.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Brabus zazwyczaj zajmuje się przerabianiem bardzo mocnych Mercedesów i robi z nich... jeszcze mocniejsze. Tym razem tuner poszedł w inną stronę i postanowił ulepszyć hybrydę. Oto Brabus S500 Plug-in Hybrid.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Mercedes-S500-Plug-in-Hybrid-od-Brabusa,19849,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-05-28 09:56:22
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij