Mercedes S500 Plug-in Hybrid od Brabusa

Brabus znany jest z przeróbek najmocniejszych modeli Mercedesa. Gdy auto wpadnie w jego ręce wychodzi jeszcze szybsze, ekskluzywne i droższe. Ten model prawdopodobnie tani nie jest, ale bardziej interesuje go ekologia niż osiągi.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 438 500 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Po Mercedesie z wizytą u Brabusa spodziewalibyśmy się bardzo szybkiego i mocnego luksusowego auta. Warto przy tym dodać - nie zważającego na zużycie paliwa. A właśnie ta ostatnia cecha odróżnia S500 Plug-in Hybrid od pozostałych aut Brabusa.

REKLAMA

Magicy z Bottropu wyciągnęli z silnika 3.0 V6 dodatkowe 52 KM i 70 Nm, czego rezultatem jest finalne 385 KM i 550 Nm. Ale to nie wszystko. Przez to, że to auto jest hybrydą do pary dołącza także motor elektryczny, który dodaje swoje przysłowiowe pięć groszy. W sumie mamy do dyspozycji aż 500 KM i 850 Nm. To pozwala rozpędzić się do setki w 4,9 s, a prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h. Brabus słowem nie wspomniał do spalaniu, ale możemy się domyślać, że jest ono nieco wyższe od katalogowych 3 l/100km.

Mercedes S500 Plug-in Hybrid od Brabusa

Jak to u niemieckiego tunera bywa, wnętrze naszpikowano najnowszymi gadżetami i mnóstwem eleganckich dodatków. Do wyboru - prawdziwe drewno, skóra lub włókno węglowe. Z zewnątrz zmieniono przedni i tylny zderzak, progi, zamontowano 22-calowe felgi, stalowy układ wydechowy, a także karbonowe dodatki.

O cenę nie wypada pytać. Ta ustalana jest z każdym indywidualnie.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA