Mercedes SL 65 AMG Black Series – czarny charakter

Mercedes SL 65 AMG Black Series
Mercedes SL 65 AMG Black Series
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Ma 670 koni mechanicznych mocy i wytwarza 1000 Nm momentu obrotowego. 12-cylindrowy silnik biturbo zapewnia mu niesamowite wręcz osiągi. Na osiągnięcie prędkości 100 km/h SL potrzebuje jedynie 3,9 sekundy, a barierę 200 km/h przekracza, gdy wskazówka stopera mija liczbę 11 sekund.

Wszystkie auta sygnowane nazwą Black Series mają mocno nadmuchane błotniki, charakterystyczne dla niemieckiej serii wyścigowej DTM. W SL-u z przodu skrywają one 19-calowe felgi z oponami w rozmiarze 265/35, a z tyłu - felgi 20-calowe z oponami 325/30.

W stosunku do swojego starszego brata, czyli SL 65 AMG, Black Series został odchudzony aż o 250 kg, a to dzięki zastosowaniu do jego budowy lekkiego, ale bardzo wytrzymałego włókna węglowego. W rezultacie stosunek masy do mocy wynosi jedyne 2,79 kg na 1 koń mechaniczny!

Moc z potężnej jednostki napędowej wędruje na tylne koła poprzez dwusprzęgłową, pięciobiegową automatyczną skrzynię biegów, która może pracować w czterech różnych trybach. Ostatni z nich, czyli M2, zmienia przełożenia o 25 procent szybciej niż trzy pozostałe. Aktywne zawieszenie może zaś pracować w trzech różnych trybach.

SL 65 AMG Black Series, mimo prędkości maksymalnej ograniczonej "tylko" do 320 km/h, ma prędkościomierz wyskalowany aż do 360 km/h. Pewne jest, że znajdą się śmiałkowie, którzy pozbędą się niepotrzebnego kagańca i sprawdzą czarny charakter tego auta, na przykład na torze Nardo.

Źródło: Mercedes

REKLAMA