Mercedes SL - szykuje się facelifting

"Diamentowy" grill, inny zderzak i zmodyfikowane reflektory - to pierwsze zmiany, jakie rzucają się w oczy w odświeżonym Mercedesie SL. Co jeszcze nowego w luksusowym roadsterze?

Mercedes SL facelifing
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 148 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4
SPRAWDŹ OFERTY

Po jednym zdjęciu, które otrzymaliśmy od Mercedesa, ciężko stwierdzić, jakie dokładne zmiany zaszły w nowym wyglądzie SL-a. Fotografia przedstawia jedynie przód roadstera i na nim się skupimy. Przede wszystkim, pojawił się nowy, "diamentowy" grill z wielkim logo Mercedesa, którego rozmiar jest nie bez znaczenia, w końcu gwiazda ma emanować potęgą i władzą. Kolejną nowością jest zderzak z dwoma, dużymi przetłoczeniami po bokach. Reflektory LED, upodabniają Mercedesa SL do pozostałych modeli niemieckiej marki.

REKLAMA

Zmodyfikowane będzie zapewne również wnętrze, w którym pojawią się nowe systemy infotainment oraz bezpieczeństwa. Ale o konkretach poinformujemy dopiero po ukazaniu się auta oficjalnie. W kwestii silników najprawdopodobniej wiele się nie zmieni, może jedynie wzrosnąć ich moc. Jak na razie w ofercie znajdziemy cztery odmiany silnikowe:

  • bazowe SL 400 z 3-litrowym silnikiem V6 o mocy 333 KM
  • SL 500 z V-ósemką o mocy 455 KM
  • oraz dwie odmiany AMG - 63 AMG V8 585 KM i 65 AMG V12 630 KM

Mercedesa SL po faceliftingu poznamy już 17 listopada podczas oficjalnej premiery na Los Angeles Auto Show.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA