REKLAMA

Mercedes SLK – oficjalnie przed premierą

Mercedes, SLK
Mercedes SLK
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 148 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

W zeszłym roku plany marketingowcom Mercedesa pokrzyżował wyciek francuskiego materiału wideo, na którym można było zobaczyć SLK w pełnej krasie na długo przed premierą. Auto zostanie więc pokazane po raz pierwszy nie w Genewie, a w Stuttgarcie, pod koniec stycznia, podczas obchodów 125. rocznicy powstania marki. Potem obejrzeć go będzie można w marcu na Salonie w Genewie.

Dwumiejscowy, tylnonapędowy roadster doczekał się wersji z silnikiem wysokoprężnym i jak zapewniają konstruktorzy, bardziej sportowej charakterystyki. Oczywiście nie zabraknie charakterystycznego, sztywnego dachu, który w kilkanaście sekund chowa się w bagażniku.

Mercedes poinformował o trzech jednostkach napędowych, które wprowadzi do oferty w momencie premiery modelu. Dwie słabsze będą miały pojemność 1,8-litra i moc 184 (SLK200) i 204 KM (SLK250). SLK200 ma mieć w standardzie sześciobiegową skrzynię manualną, dzięki której do 100 km/h przyspieszy w siedem sekund. W gamie pojawi się też mocniejsza odmiana - SLK350 - z 3,5-litrowym silnikiem V6 o mocy 306 KM. Ta odmiana połączona będzie z siedmiobiegowym automatem i przygotowano dla niej system stop-start. Pierwszą setkę na prędkościomierzu pokaże w 5,6 s od startu.

Nieoficjalnie mówi się jeszcze, że diesel, który ma trafić do oferty, będzie miał 2,1 litra pojemności i moc 204 KM. Oprócz niego dostępna ma być jeszcze 5,5-litrowa V-ósemka o mocy 420 KM, w wersji oznaczonej symbolem SLK55.

 


zobacz galerię

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA