Mercedes SLK – wyciek wideo

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Długi na prawie 10 minut film po pojawieniu się w sieci szybko z niej zniknął. Ale tylko na moment. W błyskawicznym tempie pojawi ł się ponownie na kontach kilkudziesięciu użytkowników Youtube. Dzięki temu możemy zobaczyć, że pomimo drobnych zmian w sylwetce, SLK znacznie różni się od swojego poprzednika. Nabrał krzepy, jest masywniejszy i bardziej muskularny, a do tego bardzo podobny do modelu CLS. Pas przedni, kształt reflektorów z diodami LED do jazdy dziennej wyraźnie nawiązują stylistycznie do czterodrzwiowego coupe, a kto wie, może nawet do skrzydlatego SLS-a. Z tyłu natomiast znajdziemy LED-owe lampy, które mocno zachodzą na tylne nadkola, podobnie jak w modelach klasy C.

REKLAMA

Elektrycznie składany dach nowego SLK-a wykonany został częściowo ze szkła, które naciśnięciem jednego przycisku można przyciemnić, by słońce nie piekło w głowy pasażerów. O ile są tacy, którzy jeżdżą w słońcu z dachem nad głową. Dodatkowo nie zabrakło systemu Air-Scarf - zapewniającego nadmuch ciepłego powietrza na kark kierowcy i pasażera, adaptacyjnych reflektorów, aktywnego tempomatu, czy fukcji Stop/Start.

Auto ma trafić do produkcji już w marcu, więc lada dzień możemy spodziewać się szerszej prezentacji z informacją o wersjach silnikowych, jakie będą dostępne. Podobno w ofercie SLK w końcu pojawi się silnik wysokoprężny.

 

REKLAMA