Mercedes SLS AMG Black Series – oficjalnie!

Nowy członek rodziny Black Series został właśnie zaprezentowany.

Mercedes SLS AMG Black Series
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Podobnie jak inne modele z tej serii SLS AMG Black Series charakteryzuje się niższą wagą, lepszą aerodynamiką i większą mocą. 6,2-litrowy silnik „kręci się” teraz do 8000 obr/min i osiąga moc maksymalną 630 KM, co ciekawe niższy jest moment obrotowy, który wynosi teraz 634 Nm (wcześniej 648 Nm). Nowe są wloty powietrza i wałki rozrządu, ulepszono tez „krążenie” wody i oleju.

REKLAMA

Lżejszy SLS urwał 0,2 sekundy na sprincie od 0 do 100 km/h, które trwa teraz zaledwie 3,6 sekundy, prędkość maksymalna wynosi 315 km/h (niższa o 2 km/h). Jeśli kogoś interesuje średnie spalanie to ma ono wynosić 13,7 litra.

SLS AMG Black Series ma poszerzony przód i tył (podobnie jak wyścigowa odmiana GT3), w nadkolach mamy 20-calowe felgi, w standardzie występują ceramiczne hamulce. Z zewnątrz (zderzaki, progi, dyfuzor) i wewnątrz (konsola) mamy dużo karbonu, który ujmuje kilogramów na wadze. Lżejsze są też fotele a kolejnych kilogramów zaoszczędzono usuwając system Command. Opcjonalnie można też domówić karbonowy pakiet aerodynamiczny (m.in. tylny spojler), który jeszcze mocniej dociśnie auto do ziemi. Wszystkie te triki zmniejszyły wagę auta do 1550 kg.

Nie podano na razie oficjalnego cennika, ale przewiduje się, że ceny będą startować od około miliona złotych.

Zobacz również:
REKLAMA