Mercedes SLS AMG E-Cell – do produkcji

Mercedes-Benz, SLS, AMG, E-Cell
Mercedes-Benz SLS AMG E-Cell
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas targów w Detroit niemiecki producent poinformował o podjęciu decyzji o wprowadzeniu E-Cella do produkcji. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami SLS AMG E-Cell napędzany będzie czterema silnikami elektrycznymi produkującymi razem 526 KM mocy i 880 Nm momentu obrotowego. Konfiguracja ta pozwala na rozpędzenie auta do 100 km/h w równe cztery sekundy, czyli jedynie 0,2 sekundy wolniej niż w przypadku dostępnej już na rynku wersji spalinowej.

Stylistycznie od swojego zwykłego brata E-Cell różnić się będzie przednimi reflektorami wykonanymi w technologii LED, przeprojektowanym grillem i pokrywą silnika oraz bardziej agresywnie skrojonym dyfuzorem pod tylnym zderzakiem. Dla kontrastu z oczobijnym lakierem producent proponuje czarną dokładkę zderzaka, która obniża się o 7 cm gdy auto przekroczy prędkość 120 km/h i czarne felgi aluminiowe.

Podobno Mercedes bardzo poważnie traktuje kwestię ekologii w swoich autach, szczególnie w tych ze znaczkiem AMG I będzie dążył do sukcesywnego obniżania ich zużycia paliwa i emisji CO2. Z obawą patrzymy w przyszłość...

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA