Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mercedes SLS AMG E-Cell – do produkcji

Mercedes-Benz, SLS, AMG, E-Cell Mercedes-Benz SLS AMG E-Cell

Podczas targów w Detroit niemiecki producent poinformował o podjęciu decyzji o wprowadzeniu E-Cella do produkcji. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami SLS AMG E-Cell napędzany będzie czterema silnikami elektrycznymi produkującymi razem 526 KM mocy i 880 Nm momentu obrotowego. Konfiguracja ta pozwala na rozpędzenie auta do 100 km/h w równe cztery sekundy, czyli jedynie 0,2 sekundy wolniej niż w przypadku dostępnej już na rynku wersji spalinowej.

Stylistycznie od swojego zwykłego brata E-Cell różnić się będzie przednimi reflektorami wykonanymi w technologii LED, przeprojektowanym grillem i pokrywą silnika oraz bardziej agresywnie skrojonym dyfuzorem pod tylnym zderzakiem. Dla kontrastu z oczobijnym lakierem producent proponuje czarną dokładkę zderzaka, która obniża się o 7 cm gdy auto przekroczy prędkość 120 km/h i czarne felgi aluminiowe.

Podobno Mercedes bardzo poważnie traktuje kwestię ekologii w swoich autach, szczególnie w tych ze znaczkiem AMG I będzie dążył do sukcesywnego obniżania ich zużycia paliwa i emisji CO2. Z obawą patrzymy w przyszłość...

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  SLS na fotach jest cudowny. Natomiast co do ekologii, wiemy, że jest to nieuniknione, więc chociaż niech nie cierpi za bardzo na tym motoryzacja. E - Cell osiągi będzie miał nadal świetne, przynajmniej tak wynika z zapewnień i mam nadzieję, że tak będzie w rzeczywistości.
  ~Samuraj, 2011-01-12 19:31:21
 • avatar
  zgłoś
  Pierwsi klienci zasiądą za sterami elektrycznego super-Mercedesa w 2013 roku.
  auto motor i sport, 2011-01-12 08:46:57
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij