Mercedes SLS AMG GT - jeszcze bardziej odjechany

Mercedes SLS AMG GT
Mercedes SLS AMG GT
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

W nowym Mercedesie SLS AMG GT 6,3-litrowy silnik V8 ma teraz moc 591 KM i moment obrotowy o wartości 650 Nm. Sportowemu temperamentowi auta w jeszcze większym stopniu ma odpowiadać siedmiostopniowa skrzynia z dwoma sprzęgłami - w trybie manualnym przełożenia zmienia teraz jeszcze szybciej. Znacznie bardziej sztywne w nowym SLS-ie jest zawieszenie, zupełnie zrezygnowano w nim z trybu Comfort.

Tak wyposażony nowy SLS AMG GT ma przyspieszać od zera do 100 km/h w ciągu zaledwie 3,7 s, prędkość 200 km/h osiąga zaś po 11,2 s. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 320 km/h. Zużycie paliwa ma sięgać 13,2 l/100 km.

Z zewnątrz GT różni się od swoich seryjnych braci przyciemnianymi reflektorami i lampami z tyłu oraz lakierowanymi na czerwono zaciskami hamulcowymi. Ponadto nadwozie zaopatrzono w wypolerowane na wysoki połysk elementy, a na tylnej pokrywie zamontowano logo GT. Wnętrze auta wzbogacono licznymi wstawkami z alcantary, czerwonymi szwami oraz lakierowanymi na czarno zdobieniami. Za dopłatą 5 800 euro Mercedesa SLS AMG GT można kupić w wersji Designo ze skórzaną tapicerką.

W sprzedaży nowy super SLS pojawi się jesienią, z ceną (w Niemczech) od 204 680 euro za coupe i 213 010 euro za roadstera.

REKLAMA
REKLAMA