Mercedes SLS AMG GT3 na wideo

Mercedes, SLS, AMG, GT3
Mercedes SLS AMG GT3
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 148 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4
SPRAWDŹ OFERTY

W dziesięciominutowym materiale możemy zobaczyć ostatni etap prac mechaników, którzy przykręcają ostatnie śrubki i sprawdzają kompletność auta, a później nie pozostaje nam nic innego jak rozkoszować się widokiem gotowego auta, zaprezentowanego z wszystkich stron.

SLS AMG GT3 ma startować w mistrzostwach klasy GT3 już w przyszłym roku. Główne różnice widoczne na pierwszy rzut oka to zmiany w nadwoziu, mające poprawić własności aerodynamiczne tego pojazdu. Widzimy nowy spoiler przedniego zderzaka, maskę z wlotami powietrza, szersze błotniki, dyfuzor w tylnym zderzaku i ogromny tylny spoiler. Na liście zmian znalazł się także wyścigowy układ hamulcowy AMG, sześciobiegowa, wyścigowa skrzynia biegów, klatka bezpieczeństwa i kierownica z przyciskami do komunikacji z działem technicznym w boksie serwisowym.

Pod maską pracuje ten sam silnik co w wersji cywilnej - V-ósemka o pojemności 6,3 litra. W wyścigowej odmianie auto ma przyspieszać do 100 km/h w 3,7 sekundy, czyli o o,2 sekundy szybciej niż cywilna odmiana SLS-a. Więcej danych technicznych póki co nie zdradzono.

Mercedes zacznie przyjmować zamówienia na ten model jesienią bieżącego roku. Klienci otrzymają swoje samochody na początku przyszłego roku, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wyścigowego.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA