Mercedes SLS AMG – oficjalnie jako kabriolet (wideo)

Mercedes SLS AMG Roadster
Mercedes SLS AMG Roadster
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 148 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

O tym, że to auto powstaje wiadomo było od dawna - Mercedes co jakiś czas wypuszczał kolejna informację o jego budowie, a ostatnio nawet pokazał zestaw zdjęć z końcowych testów. Teraz nadeszła chwila pierwszej prezentacji. Wyłącznie w internecie, bo w "realu" będzie można zobaczyć go dopiero we wrześniu we Frankfurcie.

Roadster z miękkim dachem napędzany jest tą samą jednostką napędową, co jego starszy, zamknięty brat. To 6,3-litrowe V8 ma 571 KM mocy i 650 Nm momentu obrotowego. Kabriolet, o 40 kg cięższy od wersji coupe (1661 kg), przyspiesza do setki w identycznym czasie - 3,8 sekundy i rozpędza się do 317 km/h - z taką samą prędkością można jeździć wersja coupe.

Miękki dach jest oczywiście elektrycznie sterowany i można go składać/rozkładać do prędkości 50 km/h. Co ciekawe, nie zmniejsza on wielkości bagażnika - tak samo jak w coupe, w kabriolecie ma on "oszałamiające" 173 litry pojemności.

Jak wspomnieliśmy na początku, auto będzie można oglądać we wrześniu we Frankfurcie, a do sprzedaży trafi jeszcze tej jesieni.

Która wersja tego modelu bardziej pasuje do Waszych upodobań? Klasyczny Gullwing, czy może jego nowa odmiana?

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA