Mercedes i Bosch pracują nad autonomicznym systemem parkingowania

Autonomiczny system parkowania ma działać tylko na specjalnych parkingach w wyznaczonych do tego miejscach. Obsługiwany będzie za pomocą smartfona, połączonego z Mercedesem.

System autonomicznego parkowania
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 148 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4
SPRAWDŹ OFERTY

Nad podobnym systemem pracuje już BMW. Podpisana przez Mercedesa, Boscha i firmę car2go współpraca ma polegać na stworzeniu w pełni automatycznego i autonomicznego systemu parkowania. Mercedes dostarczy samochód, Bosch technologię, a car2go stworzy specjalne miejsca parkingowe.

REKLAMA

Za pomocą smartfona ustawiamy funkcję autonomicznego parkowania i Mercedes sam znajdzie miejsce i zaparkuje. Po ponownym wezwaniu przez kierowcę, samochód wróci na żądane miejsce. Żeby system działał prawidłowo konieczne jest zastosowanie specjalnych kamer i sensorów w obrębie parkingu.

Jak stwierdził Dr. Dirk Hoheisel, członek zarządu Boscha "system autonomicznego parkowania będzie gotowy do masowej produkcji szybciej niż autonomiczne samochody". A skoro nad tymi już trwają gorączkowe przygotowania, innowacyjny system parkowania może być gotowy w ciągu 2-3 lat.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA