Mercedes klasy C Kabriolet - pierwszy szkic

Nowy kabriolet Mercedesa zadebiutuje na salonie w Genewie, ale producent ciągle nie pokazał oficjalnego zdjęcia tego modelu. Na zachętę opublikowano jedynie pierwszy szkic tego auta.

Mercedes klasy C Kabriolet zadebiutuje na salonie w Genewie.

Na pierwszy rzut oka widać, że Mercedes klasy C w wersji otwartej nie będzie różnił się diametralnie od wersji coupe. Widać także cztery osobne fotele wyposażone w system AIRSCARF, czyli nadmuch ciepłego powietrza na szyję. Nie zabraknie też znanego z otwartej wersji klasy E, systemu AIRCAP, czyli ruchomej listwy umieszczonej nad przednią szybą, która unosząc się delikatnie, niweluje zawirowania powietrza we wnętrzu. Dach będzie sterowany elektrycznie, a samo poszycie będzie dostępne w kilku kolorach m.in. czarnym i czerwonym.

REKLAMA

Zmianie ulegnie - nie pierwszy raz - nomenklatura. Model będący odpowiednikiem C450 AMG, czyli usportowionej, ale nie radykalnej odmiany, będzie nazywał się prawdopodobnie Mercedes-AMG C43 Kabriolet. Otrzyma on 3-litrowy silnik V6, z podwójnym doładowaniem - będzie dysponował mocą 367 KM. Na koła przeniesie ją 9-biegowy automat, a w opcji z pewnością znajdzie się napęd na wszystkie koła 4MATIC. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h? Około 5 sekund.

W ofercie nie zabraknie oczywiście "pełnokrwistej" odmiany AMG. Będzie nazywać się po staremu, czyli C63. Pod maską znajdzie się podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 4,0 litrów - znany z Mercedesa-AMG GT S - który w wersji "S" będzie miał 510 KM.

Oficjalnie nowy Mercedes klasy C Kabriolet zostanie pokazany już 1. marca na salonie samochodowym w Genewie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA