Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mercedes klasy E Long: urósł dla Chińczyków

Mieszkańcy Państwa Środka uwielbiają auta z przedłużonym rozstawem osi, specjalnie dla nich Mercedes przygotował E-klasę w takiej konfiguracji.

Mercedes E Long

Takie preferencje są co najmniej dziwne, gdyż jak wiadomo Chińczycy nie należą do nacji grzeszących wysokim wzrostem. Fakty są jednak takie, że kabina, szczególnie z tyłu, ma być przestronna, a to wiąże się z przedłużonym rozstawem osi.

Taką właśnie dłuższą klasę E po liftingu zaprezentował w Szanghaju Mercedes. Będzie ona sprzedawana tylko w Chinach. Długość auta to 5019 mm, rozstaw osi zwiększył się o 140 mm i teraz wynosi 3014 mm. To 14 cm więcej przestrzeni z tyłu.

Auto będzie oferowane w dwóch odmianach „przodu”: jako zwykły sedan i w wersji sportowej. W gamie silnikowej trzy odmiany: E 260 (204 KM), E 300 (245 KM) i E 400 (333 KM). Wszystkie są seryjnie wyposażone w skrzynię automatyczną.

amis

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Mieszkańcy Państwa Środka uwielbiają auta z przedłużonym rozstawem osi, specjalnie dla nich Mercedes przygotował E-klasę w takiej konfiguracji.Zobacz artykuł
    auto motor i sport, 2013-04-24 12:19:12
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij