Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Mercedes klasy E: Oczekiwany następca już niebawem

Mercedes klasy E to jeden z niewielu modeli tego producenta, który stylistycznie odstaje nieco od całej reszty. Czekał więc, aż styliści nadadzą jego karoserii kształty aktualne z językiem stylistycznym marki.

fot. caradvice.com.au

Mercedes klasy E to jeden z niewielu modeli tego producenta, który stylistycznie odstaje nieco od całej reszty. Czekał więc, aż styliści nadadzą jego karoserii kształty aktualne z językiem stylistycznym marki.

Niestety na szpiegowskich zdjęciach nie widać zbyt wiele szczegółów nowej klasy E. Powodująca oczopląs folia kamuflująca skutecznie przeszkadza w dopatrzeniu się jakichkolwiek linii mogących dać wyobrażenie o karoserii. Jedynie przód auta oraz okolice tylnych lamp pozwalają wprawnym obserwatorom dostrzec podobieństwo do klasy S oraz klasy C. Jednak po tym, jak łatwo jest pomylić ze sobą dwa wspomniane modele, szczególnie z daleka, boimy się, że nowa klasa E pozbawiona jakiś cech szczególnych, będzie kolejnym autem utrudniającym odróżnienie tych trzech sedanów z gwiazdą na masce.

fot. caradvice.com.au fot. caradvice.com.au
   

To, czego nie widać przez kamuflaż jest mniej pewne niż to, czego nie widać ponieważ znajduje się pod karoserią. Mowa o podwoziu nowej klasy E, która jest tak naprawdę rozciągniętą wersją podwozia znajdującego się w aktualnej klasie C.

Mimo, iż nadchodzący sedan prawdopodobnie będzie nieco większy od obecnie dostępnej generacji, to niemal z całą pewnością będzie on od niego lżejszy, głównie dzięki zastosowaniu aluminium i stali o wysokiej wytrzymałości.

Jak już przyzwyczaił nas Mercedes, nowa klasa E będzie dostępna z wieloma wariantami silnikowymi: od 4-cylindrowych, przez V8 AMG, po hybrydy typu plug-in. Spodziewany w 2016 roku model, idąc w ślady poprzednika, zaoferuje klientom również szeroki wybór pomiędzy wersjami nadwozia.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Aktualny Mercedes Klasy E jest na rynku już 6 lat. W tym czasie, nie tylko konkurencja poszła do przodu, ale i same "Meśki" mocno się zmieniły. Całe szczęście, prace nad nową generacją są już mocno zaawansowane.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Mercedes-klasy-E-Oczekiwany-nastepca-juz-niebawem,19255,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-03-16 09:49:17
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij