Mercedes nie zamierza wydawać milionów

W tym roku odbędzie się 50. edycja finałowego Super Bowl, czyli meczu o mistrzostwo ligi NFL. Każdego roku podczas transmisji telewizyjnej różne firmy biją się o czas antenowy. Podczas transmisji telewizyjnych w przerwach pojawią się reklamy, które zawsze stoją na wysokim poziomie, ale ich koszty są równie ogromne.

Mercedes Klasa E 2016 W213
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Super Bowl od lat śrubuje rekordy. W 2011 roku finał NFL osiągnął najlepszy wyniki w historii amerykańskiej telewizji, gromadząc przed telewizorami 111 milionów widzów. W zeszłym roku rekord znów został pobity - 114 mln widzów. Dzięki takim wynikom reklamodawcy są w stanie zapłacić każde pieniądze za choćby minutę czasu antenowego. Kilka lat temu, cena w telewizji FOX za 30-sekund podczas Super Bowl wynosiła aż 2,7 mln dolarów! Amerykanie wzorowo wypracowali produkt, który praktycznie każdemu przynosi ogromne zyski. Dzień, w którym rozgrywany jest mecz nazywany jest Super Niedzielą (Super Sunday) i uważany za nieoficjalne święto narodowe USA.

W tym roku Mercedes postanowił zrezygnować z "szaleństwa reklamowego" Super Bowl. Szacuje się, że podczas jubileuszowego 50. Super Bowl cena za 60-sekundowy spot reklamowy może skoczyć nawet do 10 mln dolarów. W Mercedesie stwierdzili, że do promocji nowych modeli - Klasy E i SLC wykorzystają bardziej sensowniejsze kampanie promocyjne.

W zeszłym roku producent ze Stuttgartu podczas Super Bowl promował model Mercedes-AMG GT. Cała kampania kosztowała Mercedesa 9 mln dolarów. Mercedes mówi basta, ale swoje reklamy potwierdziły inne marki motoryzacyjne - Acura, Audi, Honda, Hyundai, Kia i MINI. A poniżej możecie zobaczyć reklamę Mercedsa-AMG GT z poprzedniego finału Super Bowl.

REKLAMA