Mercedes pokazał zdjęcie GLC Coupe

Konkurencja dla BMW X4 jest już w drodze. Mercedes w czasie świąt opublikował zdjęcie prezentujące karoserię modelu GLC Coupe, który lada moment trafi do produkcji.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 177 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Świąteczna niespodzianka od Mercedesa objawiła się kilka dni temu w sieci. Niemiecki producent prowadzi już bardzo zaawansowane prace nad konkurencją dla modelu BMW X4. Zakamuflowane prototypy pojawiły się już na drogach u naszych zachodnich sąsiadów, a w fabryce dopracowywane są już ostatnie szczegóły.

REKLAMA

Pod względem designu samochód będzie mocno przypominał model GLC, z tą różnicą, że linia nadwozia będzie bardziej opływowa. Na pewno znajdziemy w nim sporo podobieństwa do Concept GLC Coupe zaprezentowano jakiś czas temu w Szanghaju.

Auto zbudowane na platformie MRA (użyta do Klasy C) będzie skrywało pod maską silniki cztero i sześciocylindrowe. W gamie modelowej pojawi się także hybryda typu plug-in z dwulitrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem. Maksymalna moc zestawu spalinowo-elektrycznego wyniesie 279 KM. Informatorzy donoszą również, że Mercedes GLC Coupe będzie posiadał całkiem spory, bo 500 litrowy bagażnik. Po złożeniu tylnych oparć jego maksymalna pojemność wzrośnie do 1500 litrów.

Oficjalna premiera Mercedesa GLC Coupe nastąpi już podczas marcowych targów w Genewie.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA