Mercedes świętuje – 300 tys. Klasa G wyprodukowana

W zakładach Magna Steyr w Graz linię produkcyjną opuścił Mercedes Klasy G numer 300 000. Ale jest on specjalny nie tylko z tego powodu.

Mercedes Klasy G
Jubileuszowy egzemplarz Klasy G
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 594 500 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Przed chwilą Mercedes odsłonił kurtynę przed swoim nowym modelem (pick-up Klasy X) a teraz znowu ma powody do święta. Jeden z najbardziej ikonicznych samochodów terenowych w historii sprzedaje się tak znakomicie jak nigdy a z taśm produkcyjnych zjechał egzemplarz nr 300 000.

Jubileuszowy model to niebieska Klasa G 500 z czarnymi skórzanymi fotelami z jasnymi przeszyciami. Nie jest ona „specjalna” tylko ze względu na numer na tabliczce znamionowej, udział w konfiguracji tej akurat Klasy G mieli ludzie z całego świata, którzy głosowali poprzez stronę na Facebooku. Zdecydowali oni, że jubileuszowa Klasa G powinna mieć jeszcze bardziej off-roadowy charakter – nabrała go m.in. dzięki czarnym, 16-calowym obręczom z oponami typu A/T czy solidnemu, dachowemu bagażnikowi.

G-klasa jest produkowana w austriackim Grazu już 38 lat – od 1979 roku. Od 2012 roku sprzedaż modelu bije rekordy – i to rok w rok! W 2016 r. do klientów trafiło prawie 20 tys. sztuk.

Projekt auta terenowego Mercedes rozpoczął już w 1972 r. Wtedy też do projektu zaangażowano firmę Steyr-Daimler-Puch (dziś Magna Steyr). Ostateczną decyzję o produkcji podjęto w 1975 r. Na potrzeby nowego modelu wybudowano nawet fabrykę – tę, w której G-klasy powstają do dziś. Zjeżdżają one zresztą z tylko jednej linii produkcyjnej. Wiele elementów auta jest ze sobą składanych ręcznie.

Pierwszy egzemplarz opuścił bramy fabryki 1 lutego 1979 roku. Do 1999 roku na niektórych rynkach sprzedawano również model bliźniaczy pod nazwa Puch (trafiał on m.in. do Austrii czy Szwajcarii – również jako model służący w tamtejszych armiach).

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA