Mercedes taksówką w Londynie?

Jest szansa, że Mercedes zmieni wizerunek typowej londyńskiej taksówki, czarnego samochodu o charakterystycznej sylwetce zbliżonej do kombi, który przez lata stał się jednym z symboli miasta.

Mercedes Vito taxi Mercedes Vito taxi
Mercedes Vito taxi
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Dla Londynu przygotowano specjalną odmianę Mercedesa Vito z krótkim rozstawem osi. To wersja 114 CDI BlueEFFICIENCY z silnikiem o mocy 136 koni z systemem Start/Stop. Spełniający normę emisji spalin Euro 6 diesel współpracuje z siedmiobiegową automatyczną przekładnią 7G-TRONIC PLUS.

Ciekawostką jaką zastosowano w opracowanej dla Londynu wersji Vito jest skrętna tylna oś. Dzięki niej Mercedes może sprostać rygorystycznym wymaganiom jakie muszą spełnić londyńskie taksówki odnośnie średnicy zawracania. Hackney cabs – tak nazywane są licencjonowane pojazdy, które jako jedyne mogą używać określenia „taxi” – nie mogą mieć średnicy zawracania większej niż 25 stóp (ok. 7,6 m).

REKLAMA

Według przepisów londyńska taksówka musi także pomieścić przynajmniej 5 pasażerów. Vito spełnia ten warunek z zapasem – jest zdolny przewieźć 6 osób i jest ponadto przystosowany do transportu osób niepełnosprawnych. Standardowym wyposażeniem jest klimatyzacja dla kierowcy i pasażerów, elektrycznie składane lusterka wsteczne, elektrycznie przesuwne drzwi po obu stronach nadwozia oraz wysuwane elektrycznie stopnie boczne.

Vito Taxi ma trzyletnią gwarancję bez limitu kilometrów z całodobową bezpłatna usługą assistance.

REKLAMA