Mercedes will.i.AMG, czyli jedyny taki AMG GT

W ramach współpracy Mercedesa-AMG z artystą o pseudonimie will.i.am powstał wyjątkowy egzemplarz Mercedesa-AMG GT 4-drzwiowego Coupe. Oto „The Flip”.

Mercedes will.i.AMG fot. materiały prasowe
Mercedes will.i.AMG
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 436 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Współpraca, którą w 2021 roku nawiązali Mercedes-AMG oraz will.i.am, multiplatynowy amerykański muzyk, przedsiębiorca technologiczny i filantrop, rosła w siłę, a teraz wspina się na kolejny poziom kreatywności. Mowa o niezwykłym projekcie „The Flip”, czyli motoryzacyjnym arcydziele, powstałym jako "symbol przesuwania granic i wprowadzania w życie odważnych pomysłów".

REKLAMA

Mercedes will.i.AMGfot. materiały prasowe
Mercedes will.i.AMG

Samochód oparty jest na Mercedesie-AMG GT 4-drzwiowym Coupé, ale inspirację czerpano także z elementów stylistycznych Klasy G oraz legendarnego modelu SLS Gullwing. Przyznacie, że auto wygląda tyle osobliwie, co zjawiskowo. Podoba się wam taka przeróbka? Dajcie znać w komentarzach.

Mercedes will.i.AMGfot. materiały prasowe
Mercedes will.i.AMG

Aby zrealizować swoją wizję „The Flip”, w ramach szóstego wspólnego projektu will.i.am ponownie połączył siły z West Coast Customs. Misją projektu jest wsparcie kolejnych uczniów ze społeczności znajdujących się w niekorzystnej sytuacji i zapewnienie im dostępu do edukacji STEAM, czyli nauki ścisłe, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki, tak aby mogli zdobywać umiejętności potrzebne do wykonywania przyszłościowych zawodów i opracowywania nowych technologii.

„The Flip” zadebiutował oficjalnie podczas niedawnego Grand Prix Formuły 1 USA w Miami na Florydzie, w towarzystwie takich gości, jak siedmiokrotny mistrz świata Lewis Hamilton. Specjalnie zaprojektowany samochód bazuje na modelu Mercedes-AMG GT 4-drzwiowe Coupé. „Baza” została jednak gruntownie zmodernizowana.

Mercedes will.i.AMGfot. materiały prasowe
Mercedes will.i.AMG

– Dorastałem w getcie. Dorastałem z hip-hopem. Oglądałem legendarnego hip-hopowego artystę rapującego o Mercedesie, więc posiadanie Mercedesa zawsze było prawdziwym marzeniem. Dla wielu dzieciaków ze śródmieścia posiadanie Mercedesa jest symbolem postępu i wychodzenia z trudności – wyznał will.i.am. – Teraz osiągnąłem swój cel i wskoczyłem na wyższy poziom, na nowo wymyślając i tworząc własną wizję modelu AMG. Silnika nie dotykałem, bo AMG naprawdę robi najlepsze silniki. Historia założycieli AMG szczerze mnie inspiruje, a współpraca ludźmi, którzy myślą podobnie i również szukają ciągłego doskonalenia, napełnia mnie energią.

Zobacz także:
REKLAMA