Mercedes wprowadza w Polsce dopłaty

Mercedes proponuje dopłaty tym, którzy do końca roku kupią nowego Mercedesa lub Smarta, oddając lub złomując starszego diesla.

Mercedes klasa E Coupe
Mercedes klasa E Coupe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Wprowadzając premie, polski oddział Mercedesa chce "wspierać odmładzanie parku motoryzacyjnego w Polsce". Drugim celem, jak czytamy w komunikacie prasowym, jest "ograniczanie emisji szkodliwych spalin do atmosfery".

REKLAMA

Nowoczesne silniki wysokoprężne, spełniające normę Euro 6, emitują szkodliwe dla środowiska substancje, ale w stopniu minimalnym, na jaki pozwala prawo oraz stosowane powszechnie technologie. Ale przecież nie zawsze tak było...

REKLAMA

REKLAMA

Silniki starszych technologii, które spełniają normy od Euro 1 do Euro 4, obowiązujące na terenie Unii Europejskiej w latach 1992-2009, nie wymagały na przykład stosowania filtra cząstek stałych (DPF). A ten jest przecież odpowiedzialny za oczyszczanie spalin z wyjątkowo szkodliwych dla zdrowia cząstek sadzy.

Mając to na uwadze, koncern Daimler rusza również u nas z akcją, mającą na celu wspieranie wymiany parku samochodowego w Polsce i innych krajach Europy na nowszy, bardziej przyjazny środowisku.

REKLAMA

Na czym poleca cała ta akcja? Otóż, decydując się przed końcem 2017 roku na zakup wybranego nowego modelu Mercedesa lub Smarta, zostawiając w rozliczeniu lub oddając na złom starszy samochód z silnikiem Diesla, można uzyskać premię gotówkową.

Plan przewiduje premię za wymianę używanego auta z jednostką wysokoprężną, spełniającą normy od Euro 1 do Euro 4, na wybrany nowy osobowy model marki Mercedes-Benz lub Smart Electric Drive.

REKLAMA

REKLAMA

Za zakup Mercedesa z silnikiem Diesla spełniającym normę Euro 6 lub napędem hybrydowym plug-in przysługuje premia w wysokości 9000 zł netto, a za zakup Smarta Electric Drive – 5000 zł netto.

Warunkiem skorzystania z oferty jest pozostawienie w rozliczeniu używanego samochodu z homologacją osobową, spełniającego normę emisji Euro 4, bądź zezłomowanie używanego samochodu z homologacją osobową, spełniającego normę Euro 3 lub starszą.

REKLAMA

Premia przysługuje za pozostawienie lub zezłomowanie auta dowolnej marki – pod warunkiem, że jest zarejestrowane na nazwisko obecnego właściciela lub firmę przez co najmniej 6 miesięcy (licząc do 18 sierpnia 2017 r.).

Powyższa promocja nie dotyczy zakupu nowych samochodów dostawczych Mercedes-Benz z homologacją osobową, tj. modeli: Citan, Vito, Klasa V, Sprinter i Klasa X.

REKLAMA

REKLAMA