Mercedes wprowadzi trzy kompakty

Mercedes rozwija gamę kompaktów. W ciągu najbliższych lat poznamy trzy nowe modele z tej półki.

Mercedes GLA
Mercedes GLA
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Niemiecki producent powiększa reprezentację modeli w popularnym segmencie kompakt. Z tego powodu zainwestował prawie miliard euro w nową platformę. W tej chwili oferuje pięć modeli(Klasa A, B, CLA, CLA Shooting Brake, GLA), ale już niebawem dołączą do nich kolejne trzy.

REKLAMA

Pierwszy w kolejce ustawia się Mercedes Klasy A Sedan, który będzie bezpośrednim konkurentem Audi A3 i BMW Serii 1 o podobnej bryle nadwozia. Ten ostatni model nie jest jeszcze dostępny w Europie. Na razie mogą go dostać jedynie klienci z Azji.

Znamy już pierwsze szczegóły dotyczące drugiego modelu. Będzie to samochód pozycjonowany powyżej modelu GLA. Prawdopodobnie otrzyma nazwę GLB i będzie dostępny w wersji pięcio- i siedmioosobowej, a także z dwoma wariantami rozstawu osi. Kompaktowy SUV będzie konkurencją dla BMW X1 oraz Audi Q3.

Trzeci samochód pozostaje jeszcze tajemnicą, ale już niebawem powinniśmy usłyszeć pierwsze plotki. Wiadomo już, że nowe modele będą powstawać w meksykańskiej fabryce Aguascalientes. Nowe modele mają pomóc w zdobyciu młodszych klientów dla niemieckiej marki. Już w marcu ruszy specjalna kampania reklamowa poświęcona promowaniu najmniejszych modeli z gamy Mercedesa.

 

REKLAMA