Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mercedes wybuduje fabrykę w Polsce

Niemiecki koncern Daimler AG, decyzję o budowie fabryki podjął już w piątek, ale wstrzymajmy się jeszcze z okrzykiem radości. Potwierdzenie z Ministerstwa Rozwoju ma przyjść jeszcze dzisiaj.

Rzeczpospolita podaje nieoficjalnie, że nowa fabryka będzie zlokalizowana w Jaworze na Dolnym Śląsku, w tej samej strefie ekonomicznej, z której w zeszłym roku zrezygnował koncern Jaguar Land Rover. Nasz kraj konkuruje m.in. z Węgrami oraz Rumunią, gdzie już działają zakłady produkujące samochody osobowe oraz podzespoły. Według nieoficjalnych informacji, Polska ma około 70 proc. szans.

Jawor to niewielkie miasto położone na Dolnym Śląsku, 70 kilometrów na zachód od Wrocławia. Za Jaworem przemawia przede wszystkim bardzo dobra lokalizacja (kilkanaście kilometrów od autostrady A4), a także dynamicznie rozwijająca się infrastruktura. Jak podaje RZ, o wyborze miały zdecydować konkurencyjna logistyka i wykształceni pracownicy, niezbędni do do produkcji zaawansowanych silników Mercedesa.

Na nową fabrykę Mercedes chce przeznaczyć 800 mln złotych, a zatrudnienie ma znaleźć 1500 osób. Jaki jest ostateczny werdykt niemieckiej marki wiedzą tylko prezes Mercedesa Markus Schaeffer oraz wicepremier Mateusz Morawiecki. Oficjalną decyzję poznamy jeszcze dzisiaj.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij