Mercedes wybuduje fabrykę w Polsce

Niemiecki koncern Daimler AG, decyzję o budowie fabryki podjął już w piątek, ale wstrzymajmy się jeszcze z okrzykiem radości. Potwierdzenie z Ministerstwa Rozwoju ma przyjść jeszcze dzisiaj.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 148 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4
SPRAWDŹ OFERTY

Rzeczpospolita podaje nieoficjalnie, że nowa fabryka będzie zlokalizowana w Jaworze na Dolnym Śląsku, w tej samej strefie ekonomicznej, z której w zeszłym roku zrezygnował koncern Jaguar Land Rover. Nasz kraj konkuruje m.in. z Węgrami oraz Rumunią, gdzie już działają zakłady produkujące samochody osobowe oraz podzespoły. Według nieoficjalnych informacji, Polska ma około 70 proc. szans.

REKLAMA

Jawor to niewielkie miasto położone na Dolnym Śląsku, 70 kilometrów na zachód od Wrocławia. Za Jaworem przemawia przede wszystkim bardzo dobra lokalizacja (kilkanaście kilometrów od autostrady A4), a także dynamicznie rozwijająca się infrastruktura. Jak podaje RZ, o wyborze miały zdecydować konkurencyjna logistyka i wykształceni pracownicy, niezbędni do do produkcji zaawansowanych silników Mercedesa.

Na nową fabrykę Mercedes chce przeznaczyć 800 mln złotych, a zatrudnienie ma znaleźć 1500 osób. Jaki jest ostateczny werdykt niemieckiej marki wiedzą tylko prezes Mercedesa Markus Schaeffer oraz wicepremier Mateusz Morawiecki. Oficjalną decyzję poznamy jeszcze dzisiaj.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA