Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Mercedes zbuduje mniejszego SLS-a

Mercedes SLS AMG Mercedes SLS AMG

Informację taką przekazał szef działu rozwoju AMG Christoph Jung w rozmowie z brytyjskim Auto Expressem. Jung powiedział wprost, że w gamie jest miejsce na model AMG poniżej SLS-a, przygotowany by konkurować z 911-ką. To jest obiecujący rynek i firma pracuje nad odpowiednim dla niego produktem. Kolejnym motywatorem do takiego kroku może być drogowa wersja koncepcyjnego C-X16, którą Jaguar zapowiedział kilka tygodni temu we Frankfurcie.

Oczywiście jeszcze jest za wcześnie by mówić o jakichkolwiek szczegółach - auto mogłoby się pojawić nie szybciej niż w 2014-15 roku. Jednak grzechem byłoby, gdyby Mercedes wstawił pod maskę tego modelu coś mniejszego niż 5,5-litrowe V8. Choć z drugiej strony, jeśli auto miałoby kosztować 80 tysięcy euro, czyli ponad połowę mniej niż SLS, to nie wiadomo, czy ten silnik zmieści się w budżecie.

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Tak się zastanawiam - przecież Mercedes ma w ofercie SL - a. Przecież to jest auto sportowe między SLK i SLS - em, więc po co jeszcze coś dodatkowego? Chyba że pokażą nową generację tego modelu to będzie ciekawie.
  ~Samuraj, 2011-10-05 11:23:15
 • avatar
  zgłoś
  To już oficjalna wiadomość - Mercedes szykuje konkurenta dla Porsche 911.
  auto motor i sport, 2011-10-05 09:19:43
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij