Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

MiTo – nowa skrzynia biegów Alfa TCT

Alfa Romeo, Mito, Alfa TCT Alfa Romeo Mito

Alfa TCT to 6-biegowa, automatyczna przekładnia z podwójnym suchym sprzęgłem najnowszej generacji, zapewniająca sportowe parametry przewyższające te oferowane przez tradycyjne, automatyczne skrzynie biegów. Wyposażona w skrzynię Alfa TCT Alfa MiTo z turbodoładowanym silnikiem benzynowym 1.4 MultiAir Turbo o mocy 135KMpali średnio 7,1 l/100 km w cyklu miejskim i zapewnia przyspieszenie od 0 do 100km/h w 8,2 sekundy. Dla porównania samochód z tym samym silnikiem ale wyposażony w ręczną skrzynią biegów osiąga wartości odpowiednio: 7,4 l/100 km i 8,4 sekundy.

Skrzynia biegów Alfa TCT współdziała z układem kierowniczym i hamulcowym samochodu oraz z systemami Alfa DNA, Start&Stop, ABS, silnikiem oraz systemem Hill Holder (ułatwia ruszanie na wzniesieniach).

Przekładnie 'Alfa TCT koncepcyjnie składają się z dwóch połączonych równolegle skrzyń biegów, z których każda posiada swoje sprzęgło, co umożliwia wybranie i włączenie kolejnego biegu, kiedy poprzedni jest jeszcze załączony. Zmiana biegu jest wykonywana poprzez stopniową zmianę sprzęgła, co zapewnia ciągłość dostarczanego momentu obrotowego. Efektem jest większy komfort oraz bardziej sportowe wrażenia z jazdy gwarantowane przez krótsze czasy zmian przełożeń, możliwość wyboru pomiędzy trybem ręcznym i automatycznym oraz praktycznie zerowa strata mocy w momencie zmiany biegów.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  'esper' napisał(-a):w lipcowym numerze Maciej Ziemek pisał o tych skrzyniach [/url]Dzięki, kolego Szerokości dla ciebie
  ~airmatic, 2010-09-24 23:22:01
 • avatar
  zgłoś
  w lipcowym numerze Maciej Ziemek pisał o tych skrzyniach:
  esper, 2010-09-23 23:04:21
 • avatar
  zgłoś
  Rozumiem, że to pewien ekwiwalent Volkswagenowskiej DSG? Podajcie tylko, [color="#8B0000"]kto lub jaka firma[/color] skonstruowała tę skrzynię. Może to ten sam poddostawca co u VW Group?I jeszcze pytanie: kto konstruuje przekładnie do aut masowej produkcji? Producent (marka, np. Fiat) czy poddostawca (np. Getrag?)
  ~airmatic, 2010-09-23 22:53:42
 • avatar
  zgłoś
  Ale tylko do tego silnika czy również do diesli?I co z premierą tej skrzyni w Giulietcie?
  ~Gość, 2010-09-23 22:37:25
 • avatar
  zgłoś
  W salonach Alfy Romeo w Polsce pojawił się model MiTo wyposażony w automatyczną przekładnię z podwójnym suchym sprzęgłem.
  auto motor i sport, 2010-09-23 09:00:49
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij