MiTo – nowa skrzynia biegów Alfa TCT

Alfa Romeo, Mito,  Alfa TCT
Alfa Romeo Mito

Alfa TCT to 6-biegowa, automatyczna przekładnia z podwójnym suchym sprzęgłem najnowszej generacji, zapewniająca sportowe parametry przewyższające te oferowane przez tradycyjne, automatyczne skrzynie biegów. Wyposażona w skrzynię Alfa TCT Alfa MiTo z turbodoładowanym silnikiem benzynowym 1.4 MultiAir Turbo o mocy 135KMpali średnio 7,1 l/100 km w cyklu miejskim i zapewnia przyspieszenie od 0 do 100km/h w 8,2 sekundy. Dla porównania samochód z tym samym silnikiem ale wyposażony w ręczną skrzynią biegów osiąga wartości odpowiednio: 7,4 l/100 km i 8,4 sekundy.

Skrzynia biegów Alfa TCT współdziała z układem kierowniczym i hamulcowym samochodu oraz z systemami Alfa DNA, Start&Stop, ABS, silnikiem oraz systemem Hill Holder (ułatwia ruszanie na wzniesieniach).

Przekładnie 'Alfa TCT koncepcyjnie składają się z dwóch połączonych równolegle skrzyń biegów, z których każda posiada swoje sprzęgło, co umożliwia wybranie i włączenie kolejnego biegu, kiedy poprzedni jest jeszcze załączony. Zmiana biegu jest wykonywana poprzez stopniową zmianę sprzęgła, co zapewnia ciągłość dostarczanego momentu obrotowego. Efektem jest większy komfort oraz bardziej sportowe wrażenia z jazdy gwarantowane przez krótsze czasy zmian przełożeń, możliwość wyboru pomiędzy trybem ręcznym i automatycznym oraz praktycznie zerowa strata mocy w momencie zmiany biegów.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA