MiTo w polskich salonach

Alfa Romeo MiTo
Alfa Romeo MiTo

Przybyli tam goście mogli dokładnie przyjrzeć się nowemu modelowi i skonfrontować go z publikowanymi dotąd w prasie i internecie fotografiami. Po raz kolejny opinie Alfistów były zgodne - auto w rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach. Prowadzący prezentację szef salonu - pan Tomasz Alechnowicz - sporo opowiadał o genezie powstania modelu, jego nazwie i zastosowanych w nim technologiach.

Jednak pokaz MiTo przyćmił inny model ze scudetto na masce - Alfa 8c Competizione. Egzemplarz z numerem 1 wjechał do salonu groźnie mrucząc swoim 450-konnym silnikiem. Po jego zgaszeniu nastała cisza - tłum wpatrywał się z podziwem w genialne dzieło włoskich stylistów.

Kiedy wszyscy ochłonęli, do auta ustawiła się kolejka chętnych, by zająć miejsce za kierownicą. W tym czasie można było dowiedzieć się m.in., że w Polsce złożono 11 zamówień na ten model, z czego 5 z Wrocławia. Niestety żadno nie zostanie zrealizowane.

Mito dostępna jest z dwoma silnikami benzynowymi i jednym dieslem. Podstawowa wersja jest napędzana 1,4-litrowym "benzyniakiem" o mocy zaledwie 78 koni mechanicznych. Mogłoby być i 95 koni mechanicznych, ale zmniejszona moc to rezultat nowych przepisów, jakie wprowadzono we Włoszech, a dotyczących ograniczenia stosunku masy do mocy dla młodych kierowców

Taka "goła" Alfa kosztuje u nas 49 900 złotych. "Ostrzejsza" benzyna to już poważne 155 koni mechanicznych wspomagane turbosprężarką. Za Alfę z tym silnikiem wyłożyć trzeba co najmniej 67 900 złotych. Bogatsza odmiana to już wydatek 72 900 złotych.

Po drugiej stronie w ofercie stoi 1,6-litrowy turbodiesel o mocy 120 koni mechanicznych. Za Mito z tym silnikiem zapłacimy minimum 68 900 złotych, a w bogatszej wersji nawet 73 900 złotych.

Źródło: informacja własna
Zdjęcia: Mirosław Nogaj  (www.wroclaw.cuoresportivo.pl)

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA