Michael Schumacher - nowe plotki i sprostowanie

W grudniu 2013 roku Michael Schumacher miał bardzo groźny wypadek na nartach. Uderzył głową w kamień, siła była tak duża, że rozpadł się kask chroniący głowę byłego kierowcy F1. Niemiecki magazyn "Bunte" poinformował, że jego stan zdrowia uległ mocnej poprawie.

Michael Schumer

Według niemieckiej gazety "Bunte" stan zdrowia 7-krotnego mistrza świata poprawił się na tyle, że może on z pomocą terapeutów wykonać kilka kroków oraz poruszać delikatnie ręką. Czasopismo podało te rewelacje, bazując na anonimowym źródle.

REKLAMA

Praktycznie od razu otoczenie Schumachera zdementowało te informacje. Wieloletnia menadżerka "Schumiego", Sabine Kehm zaprzeczyła tym doniesieniom. "Niestety musimy sprostować doniesienia prasy na temat możliwości poruszania się Michaela. Nie jest to prawdą. Takie spekulacje są bardzo nieodpowiedzialne z uwagi na skalę obrażeń. Jego prywatność jest bardzo ważna. Równocześnie dają one złudną nadzieję dla ludzi z jego otoczenia" - skomentowała Sabine Kehm.

Pod koniec grudnia 2013 roku Michael Schumacher spędzał urlop we Francuski Alpach. „Schumi” przewrócił się na nartach i uderzył głową w kamień. Oficjalne informacje mówiły wtedy, że Niemiec miał na głowie kask, ale siła uderzenia była na tyle duża, że uszkodziła go. Na początku nic nie wskazywało, że sytuacja jest poważna. „Był zszokowany, wstrząśnięty, ale przytomny. Pewnie ma jakieś obrażenia głowy, jednak nie są one poważne. Podczas uderzania miał na głowie kask” - mówił wtedy dyrektor kurortu, w którym wypoczywał Schumacher.

W kilkanaście minut Niemiec został przetransportowany do szpitala, gidze otrzymał fachową pomoc. Niestety z godziny na godzinę napływały ze szpitala w Grenoble napływały coraz bardziej niepokojące informacje. Schumacher miał doznać poważnych uszkodzeń czaszki. Stan 7-krotnego mistrza świat był bardzo poważny.

Przez wiele miesięcy Michael Schumacher przebywał w śpiące, a co jakiś czas do mediów wyciekały różne informacje na temat jego stanu zdrowia. Ze śpiączki farmakologicznej lekarze wybudzili go dopiero 14 czerwca 2014 roku. „Schumi” został następnie przewieziony do szpitala w Lozannie. Do sieci trafiły jedynie szczątkowe informacje, gdy Schumacher trafił do domu i rozpoczął żmudną rehabilitację. Rodzina i przedstawiciele kierowcy nie przedstawiali żadnych informacji na temat jego stanu zdrowia chcąc maksymalnie zachować prywatność dla dobra „Schumiego”. I tak jest nadal. Gdy tylko będą na to pozwalały okoliczność i Schumacher zrobi faktyczne postępy to na pewno oficjalne informacje na ten temat zostaną podane do wiadomości publicznej. Nam pozostaje modlitwa i wiara, że przyjdzie dzień, w którym zobaczymy kierowcę udzielającego wywiady. 

Michael Schumacher i kilka jego rekordów:

  • 7-krotny mistrz świata Formuły 1 w latach - 1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004
  • 91 – rekord ilości zwycięstw
  • 155 – największa ilość obecności na podium
  • 68 – najwięcej pole position
  • 77 – najwięcej najszybszych okrążeń
  • 181 – najwięcej wyścigów z jednym zespołem – Ferrari.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA