REKLAMA

Michelin Pilot Sport 4 SUV. Nowa opona do luksusowych SUV-ów

Na salonie samochodowym w Genewie firma Michelin zaprezentowała Michelin Pilot Sport 4 SUV.

Michelin Pilot Sport 4 SUV Materiały prasowe
Opona Michelin Pilot Sport 4 SUV

Michelin Pilot Sport 4 SUV to opona sportowa do SUV-ów o wysokich osiągach. Będzie ona dostępna w 53 rozmiarach od 17 do 22 cali i może być stosowana w różnych typach aut: 4x4, kompaktowych, średnich, premium i sportowych. Michelin Pilot Sport 4 SUV ma homologacje m.in. do modeli marek takich, jak Volvo, Jaguar, Mercedes, Porsche i Land Rover.

Celem konstruktorów Michelin było stworzenie opony sportowej do pojazdów SUV, a nie opony SUV o sportowym charakterze. W efekcie powstała Michelin Pilot Sport 4 SUV do pojazdów o wyższym środku ciężkości i większej masie niż typowy samochód sportowy, która poradzi sobie z większymi siłami odśrodkowymi i poprzecznymi.

Producent podkreśla, że zaprojektowana we współpracy z producentami samochodów opona zmieni sposób postrzegania ogumienia o wysokich osiągach do pojazdów SUV klasy premium i sport.

Michelin Pilot Sport 4 SUV zapewnia przyjemność z jazdy sportowymi SUV-ami przy zachowaniu bezpieczeństwa na suchej i mokrej nawierzchni oraz przy większej trwałości w porównaniu do produktów konkurentów. Michelin udało się połączyć wszystkie te cechy, wykorzystując technologie opon używanych w sportach motorowych.

Zobacz także: gorące premiery Genewa Motor Show 2019

REKLAMA

Michelin Pilot Sport 4 SUV Materiały prasowe
Opona Michelin Pilot Sport 4 SUV

Asymetryczny wzór bieżnika

Nowa opona Michelin Pilot Sport 4 SUV charakteryzuje się bardzo dużą przyczepnością dzięki zastosowaniu asymetrycznego wzoru bieżnika: zewnętrzna część została zaprojektowana do jazdy po suchej nawierzchni, zaś wewnętrzna część – do jazdy po mokrej drodze.

W oponie zastosowano nową mieszankę z innowacyjnymi elastomerami (funkcjonalnymi i hybrydowymi) oraz drobną krzemionką. Rowki zaprojektowano z myślą o uzyskaniu większej sztywności bieżnika i poprawie przyczepności bocznej. Dodatkowo aby podnieść precyzję prowadzenia, w bieżniku zastosowano technologię Dynamic Response oraz pas ze wzmocnieniem hybrydowym wykonanym z aramidu i nylonu.

Opona o wysokiej trwałości

Michelin Pilot Sport 4 SUV charakteryzuje się również wysoką trwałością dzięki sztywnym klockom bieżnika oraz dwuwarstwowej osnowie o dużej gęstości, która zmniejsza elastyczność opony. Warto wspomnieć, że opona została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu przyjemności z jazdy w bezpiecznych warunkach, jednocześnie przy minimalnym poziomie hałasu.

REKLAMA

Michelin Pilot Sport 4 SUV Materiały prasowe
Opona Michelin Pilot Sport 4 SUV

Premium Touch Design

W Michelin Pilot Sport 4 SUV bok opony wykonano w technologii Michelin Premium Touch, która zapewnia wysoki kontrast logotypu i oznaczeń oraz aksamitne wykończenie.

Większość luksusowych i sportowych samochodów SUV-ów ma felgi aluminiowe o dużej średnicy, dlatego opony Michelin Pilot Sport 4 SUV posiadają ochronny rant zabezpieczający przed przypadkowym uszkodzeniem felg podczas jazdy po mieście.

Numer 1 w niezależnych testach

Choć opona Michelin Pilot Sport 4 SUV dopiero wchodzi na rynek, zyskała już pierwsze miejsce w swojej kategorii. W testach przeprowadzonych przez niezależną organizację TÜV SÜD w Niemczech, model Michelin Pilot Sport 4 SUV wyprzedził sześciu swoich konkurentów pod względem kilku kluczowych osiągów.

REKLAMA

Michelin Pilot Sport 4 SUV Materiały prasowe
Opona Michelin Pilot Sport 4 SUV

Bezpieczna opona o długotrwałych osiągach – zwycięzca testu hamowania na suchej i mokrej nawierzchni

Opona Michelin Pilot Sport 4 SUV wyprzedziła produkty konkurencji podczas hamowania na suchych i mokrych nawierzchniach. Testy przeprowadzone przez TÜV SÜD wykazały, że na suchych nawierzchniach opona Michelin Pilot Sport 4 SUV hamuje o 1,8 metra krócej niż średni wynik opon konkurencyjnych.

Na mokrej nawierzchni droga hamowania nowych opon Michelin Pilot Sport 4 SUV jest o 3,15 metra krótsza niż przeciętny wynik konkurencji. Różnice zwiększają się przy porównaniu wyników osiągniętych przez opony używane – droga hamowania Michelin Pilot Sport 4 SUV jest wtedy o 5,2 metra krótsza od średniego wyniku konkurentów.

Na mokrym torze o długości 1050 metrów opona Michelin Pilot Sport 4 SUV jest o 2,88 sekundy szybsza od średniego wyniku konkurentów.

Trwałość w kilometrach

Opona Michelin Pilot Sport 4 SUV wyprzedza swoich głównych konkurentów również jak chodzi o długość użytkowania, pozwalając pokonać o 9100 km więcej niż średnia wyników opon konkurencyjnych.

Lista dostępnych rozmiarów

W 2019 r. nowa opona Michelin Pilot Sport 4 SUV będzie dostępna w 53 rozmiarach
od 17 do 22 cali.

Zobacz także: gorące premiery Genewa Motor Show 2019

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA