REKLAMA

Michelin e.Primacy – debiutuje nowa przyjazna środowisku opona do aut elektrycznych i spalinowych

Najnowsza opona Michelin e.Primacy dzięki niskim oporom toczenia jest bardziej przyjazna nie tylko dla środowiska, ale i kieszeni użytkownika. Zużycie paliwa spada o ok. 0,21 l/100 km

Michelin e.Primacy materiały prasowe
Michelin e.Primacy

W 2021 r. Michelin otwiera nowy rozdział, wprowadzając na rynek oponę Michelin e.Primacy o najniższych oporach toczenia w swojej kategorii. Michelin e.Primacy posiada klasę A efektywności energetycznej i klasę B przyczepności na mokrej nawierzchni. To jeden z najlepszych wyników na rynku, zważywszy, że opony klasy A oporów toczenia i klasy A lub B przyczepności na mokrej nawierzchni stanowią mniej niż 1% opon dostępnych na rynku. Niski opór toczenia e.Primacy jak podaje producent oznacza mniejsze o ok. 0,21 l/100 km zużycie paliwa i oszczędność ok. 80 euro w całym okresie eksploatacji opony. Przekłada się też na ograniczenie emisji CO2. Korzyść dla środowiska to 174 kg mniej dwutlenku węgla w atmosferze w całym okresie eksploatacji opony. Ta ilość odpowiada emisji pojazdu z silnikiem spalinowym na dystansie 1600 km.

Głosuj w konkursie Best Cars 2021 i wygraj Subaru Forester

Michelin e.Primacymateriały prasowe
Michelin e.Primacy

 

REKLAMA

Michelin e.Primacy – Z myślą o elekromobilności

Michelin e.Primacy stanowi również zachętę do zmiany w kierunku elektromobilności oraz napędów hybrydowych. Jej wyniki dotyczące oporów toczenia poprawiają efektywność energetyczną pojazdu elektrycznego o zasięgu 400 km o około 7%, czyli dodatkowe 30 km.
Michelin e.Primacy zapewnia doskonałe osiągi od pierwszego do ostatniego kilometra. Nawet po przejechaniu dystansu 30 000 km opona z powodzeniem przechodzi europejski znormalizowany test hamowania na mokrej nawierzchni przyjęty w regulaminie nr 117 EKG ONZ i stosowany w procesie homologacji opon.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Od niemal 30 lat strategia Michelin opiera się na ograniczaniu oddziaływania fabryk i produktów na środowisko naturalne. W 1992 r. Grupa Michelin wprowadziła na rynek pierwszą na świecie „zieloną” oponę o niskim oporze toczenia. Pokonanie oporu toczenia opony pochłania 20-30% paliwa.
Michelin przyspiesza działania zmierzające do ograniczenia oddziaływania fabryk Grupy Michelin na środowisko naturalne. Marka obowiązała się do obniżenia do 2030 r. emisji CO2 we wszystkich fabrykach o 50% w stosunku do emisji z 2010 roku. Celem jest osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 roku. Do 2030 r. efektywność energetyczna produktów Michelin będzie o 20% wyższa w porównaniu do gum produkowanych 10 lat temu. Opona Michelin e.Primacy w momencie zakupu jest neutralna pod względem emisji CO2, co uwzględnia wszystkie etapy produkcji: od pozyskiwania surowców po transport gotowych opon do odbiorców. To pierwsze na świecie rozwiązanie, które zapoczątkuje nową generację produktów.

REKLAMA

Michelin e.Primacymateriały prasowe
Michelin e.Primacy

Michelin e.Primacy – Już w przyszłym roku

Michelin e.Primacy będzie dostępna w sprzedaży od marca 2021 r. w 56 rozmiarach od 15 do 20 cali, dzięki czemu będzie ją można montować w najpopularniejszych modelach samochodów z silnikiem spalinowym i elektrycznym – do samochodów miejskich, sedanów i kompaktowych SUV-ów

 

MICHELIN e.Primacy w liczbach

• 27%: ograniczenie oporów toczenia MICHELIN e.Primacy w porównaniu do innych opon tej kategorii
• 0,21 l/100 km: średnie obniżenie zużycia paliwa
• 80 €: oszczędność wydatków na paliwo na 35 000 km
• 174 kg: redukcja emisji CO2 przez cały okres użytkowania opony
• 7%: wzrost zasięgu pojazdów z napędem elektrycznym
• 56: liczba dostępnych rozmiarów (od 15 do 20 cali)

Zobacz także:

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA