Michelin na Poznań Motor Show

Poznań Motor Show to największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w Europie. W czasie imprezy dużo działo się na stoisku Michelina.

Michelin materiały prasowe

Pięć działów (samochody, motocykle, kampery, ciężarówki oraz detailing), 146 718 odwiedzających i aż 170 wystawców, a wśród nich Michelin. Francuski producent ogumienia przywiózł do Poznania swoje największe gwiazdy, w tym najnowszą oponę sportową do SUV-ów (Pilot Sport 4 SUV) oraz oponę do samochodów sportowych (Pilot Sport Cup 2 R).

Jak w „naturalnym środowisku” prezentują się te ostatnie można było zobaczyć dzięki zaprezentowanemu na stoisku modelowi Porsche 911 GT3 RS. To właśnie ten samochód z tymi oponami przejechał okrążenie toru Nürburgring (a konkretnie najtrudniejszego fragmentu toru – tzw. Północnej Pętli) w czasie 6 minut i 56 sekund, stając się trzecim Porsche w historii z czasem poniżej siedmiu minut.

Michelin

Auto wyposażono w opony w rozmiarze 265/35 R20 z przodu i 325/30 R21 z tyłu. Z testów Michelina wynika, że ta opona jest szybsza o 0,5 sekundy na kilometrze od poprzedniego modelu Michelin Pilot Sport Cup 2.

O tym jak testuje się opony opowiadał publiczności Krzysztof Hołowczyc, ambasador marki.

 

Oczywiście stoisko producenta nie byłoby kompletne bez „ludzika” Michelina, z którym można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Michelin

Kolejne targi – za rok, w dniach 26-29 marca.

 

Zobacz również:
REKLAMA