Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Michelin na krańcach świata

Michelin na krańcach świata Michelin na krańcach świata

Uczestnicy mają do pokonania prawie 6,5 tysiąca kilometrów w 7 różnych krajach. Udział w wyprawie wezmą cztery samochody terenowe wyposażone w komplet opon Michelin Latitude X-Ice North, stworzonych specjalnie z myślą o krajach Północnej Europy.

 Jak dotąd żadna grupa polskich podróżników nie zdecydowała się wyruszać tak daleko w głąb Skandynawii w środku zimy. W styczniu panują tam warunki ekstremalne - codziennością są zamiecie, śnieżyce oraz minimalna ilość światła słonecznego spowodowana wysoką szerokością geograficzną. Przeszkodą jest także wymagająca rzeźba terenu, wiele dróg usytuowanych jest tuż nad kilkusetmetrowymi urwiskami.

Mimo niesprzyjających warunków, ekipa chce udowodnić, iż dysponując odpowiednim sprzętem, zdobycie Przylądka Północnego, nawet w zimie, nie jest niemożliwe. Uczestnikom zapewnią to samochody Toyota z napędem na cztery koła oraz kolcowane opony zimowe Michelin Latitude X-Ice North.

Opony Michelin Latitude X-Ice North są przystosowane do ekstremalnych zimowych warunków, takich jak lód oraz śnieg zalegający na drodze. Dzięki ulepszonemu systemowi mocowania kolców w obu warstwach gumy bieżnika oraz innowacyjnej konstrukcji bieżnika wpływającej na przyczepność opon na śniegu, samochody zaopatrzone w opony Michelin Latitude X-Ice North osiągają lepsze wyniki w testach hamowania na oblodzonych i ośnieżonych nawierzchniach.

Szóstego dnia wyprawy, po pokonaniu około 3200 kilometrów i przejechaniu przez 4 kraje bałtyckie, uczestnicy Winter North Cape Car Expedition Poland planują dojechać do Nordkapp. Po drodze wstąpią do wioski Św. Mikołaja w Laponii, gdzie zostawią listy warszawskich dzieci, dziękujących za świąteczne prezenty. W drodze powrotnej zatrzymają się na jedną noc w słynnym Hotelu Igloo, w miejscowości Alta oraz odwiedzą cmentarz polskich żołnierzy w okolicach miasta Narvik, na Północy Norwegii.

Źródło: Michelin

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Dzisiaj o godzinie 6.30 rano wystartował Winter North Cape Car Expedition Poland - North Cape 2009. Podróż na najdalej wysunięty na północ skrawek Europy, Przylądek Północny i z powrotem, będzie trwać dwa tygodnie.
    auto motor i sport, 2009-01-30 11:29:41
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij