Miejska „terenówka” - CrossPolo

VW CrossPolo
VW CrossPolo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 890 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagen nie traci czasu w przypadku swojego samochodu roku. Jeśli nie pracuje obecnie nad jakimś asem w rękawie w postaci wersji coupe-kabriolet, to można uznać, że gama tego niewielkiego niemieckiego mieszczucha jest już kompletna.

REKLAMA

CrossPolo chce być mieszczuchem nieco innym. W stosunku do klasycznych wersji wyróżnia się przede wszystkim zwiększonym o 15 mlimimetrów prześwitem oraz czarnym "garniturem" w postaci nakładek dookoła dolnej części nadwozia, chroniących je przed zadrapaniami.

Niech nikogo jednak nie zdziwi ten kamuflaż, gdyż CrossPolo to auto wyłącznie przednionapędowe, nie mające pod tunelem środkowym ukrytego wału napędowego, przekazującego moc także na południe. Wystarczy także spojrzeć na 17-calowe felgi z oponami o niskim profilu 215/40.

Pod maską auta może pracować jeden z trzech silników benzynowych do wyboru. Podstawowy  ma 1.2 litra pojemności i moc 70 koni mechanicznych, nieco większy, 1,4-litrowy wytwarza 85 koni mechanicznych mocy, natomiast na szczycie gamy znajduje się jednostka 1.2 TSI, zaopatrzona w turbosprężarkę i bezpośredni wtrysk paliwa o mocy 105 koni mechanicznych.

Auto z tym silnikiem pod maską do 100 km/h przyspiesza w ciągu 9,9 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 188 km/h, odznaczając się przy tym zużyciem paliwa na poziomie 5,5 litra na 100 km. Standardową jednostka ta współpracuje z sześciostopniową przekładnią mechaniczną, a opcjonalnie - ze skrzynią DSG o siedmiu przełożeniach (ta sama jako opcja występuje w przypadku silnika 1.4).

Po stronie wysokoprężnej znajdują się także trzy jednostki napędowe. Wszystkie mają 1.6 litra pojemności, ale ich moc waha się od 75 poprzez 90 a na 105 koniach mechanicznych skończywszy. Co ciekawe, wszystkie średnio na 100 km potrzebują jedyne 4,3 litra oleju napędowego

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA