REKLAMA

Miejski elektryczny Seat za 20 tys. euro

Podczas dorocznej konferencji prasowej Seat zapowiedział zbudowanie do 2025 roku nowego miejskiego samochodu elektrycznego, bliźniaczego do Volkswagena ID.1.

Seat zapowiada miejski model elektryczny fot. materiały prasowe
Seat zapowiada miejski model elektryczny

Zapowiedziany przez Seata nowy miejski samochód elektryczny pozwoli marce wejść w segment przystępnych cenowo pojazdów elektrycznych o wartości około 20-25 tysięcy euro. W gamie model ten zastąpi „trojaczki” Mii/Citigo/Up!, które obecnie dostępne są wyłącznie w wersji z napędem elektrycznym.

Na rynku nowy elektryczny Seat segmentu A konkurować będzie m.in. z Dacią Spring, która niebawem wchodzi do oficjalnej sprzedaży, czy też z następcą Toyoty Aygo – zapowiadaną przez model koncepcyjny Aygo X prologue. Z tą różnicą, że nowa Aygo nie jest przewidywana jako pojazd elektryczny, ani nawet hybrydowy.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Nowy elektryczny Seat pojawi się na rynku w 2025 roku, obok debiutującego także wtedy Volkswagena ID.1 – następcy modelu e-Up! Oba auta dzielić będą najważniejsze podzespoły i korzystać będą z akumulatora gromadzącego do 36 kWh energii, pozwalającego pokonać około 300 km na jednym ładowaniu. Te dane oczywiście muszą zostać potwierdzone, a stanie się to w bliżej nieokreślonym czasie.

Oprócz tego podczas konferencji Seat potwierdził, że do końca tego roku uruchomi sprzedaż modelu Cupra Born, bliźniaczy do Volkswagena ID.3, natomiast drugi elektryczny model hiszpańskiej marki to Cupra Tavascan, który pojawi się bliżej roku 2024. W ogóle docelowo zakłady w Martorell mają rocznie produkować ponad pół miliona samochodów elektrycznych dla całej Grupy Volkswagen.

Ale póki co motoryzacja nie tylko „elektrykami” stoi, dlatego w tym roku doczekamy się na przykład face liftingu Ibizy.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA