Milion Corolli z amerykańskiej fabryki Toyoty

Toyota Corolla produkowana jest w wielu fabrykach na całym świecie. Amerykańskie zakłady w Mississippi osiągnęły właśnie wynik 1 miliona egzemplarzy.

Toyota Corolla Materiały prasowe
Toyota Corolla

Toyota Corolla, najpopularniejszy samochód wszech czasów, jest globalnym modelem, produkowanym w wielu zakładach na świecie. Amerykańska odmiana powstaje m.in. w fabryce Toyoty w Mississippi. W tym tygodniu linię produkcyjną opuściła milionowa Corolla, zbudowana w tym zakładzie.

REKLAMA

Pierwsza Corolla zjechała z taśmy produkcyjnej w Mississippi w 2011 roku. Do 2015 roku zakład opuściło 500 tys. Corolli. We wtorek 12 grudnia 1500 pracowników fetowało milionową Corollę wyprodukowaną w ich fabryce.

Przez 30 lat Toyota wyprodukowała w USA 30 milionów samochodów. Liczba Corolli sprzedanych na całym świecie przez 51 lat przekroczyła 45 milionów.

REKLAMA

REKLAMA

Fabryka Toyoty
Fabryka Toyoty

Jak podaje portal focus2move.com, po 10 miesiącach 2017 roku kompaktowa Toyota jest numerem jeden pod względem światowej sprzedaży. Producent dostarczył kierowcom ponad milion egzemplarzy, wyprzedzając następnego w rankingu Forda F-Series o 128 tys.

Toyota Corolla jest numerem 1 pod względem rocznej sprzedaży nieprzerwanie od 2004 roku, zaś w 1997 roku zajęła niezagrożoną dotąd pozycję najpopularniejszego modelu w historii.

W ubiegłym roku, na 50-lecie modelu, zadebiutowała nowa odsłona globalnego kompaktu Toyoty – wersja po faceliftingu 11. generacji. Nowy model otrzymał unowocześnione stylistycznie nadwozie z chromowanymi listwami na przednim grillu i światłami LED z tyłu.

REKLAMA

Toyota Corolla
Toyota Corolla

Zmodernizowano zawieszenie i układ kierowniczy oraz dodatkowo wyciszono kabinę. We wnętrzu znalazł się nowy 7-calowy ekran dotykowy umieszczony pod taflą szkła i nowy wielofunkcyjny wyświetlacz komputera pokładowego o przekątnej 4,2 cala między zegarami.

Samochód otrzymał także ulepszony system wspomagający pokonywanie podjazdów (HAC), inteligentny asystent automatycznego parkowania SIPA oraz pakiet Toyota Safety Sense złożony z 4 systemów bezpieczeństwa czynnego. Do wyboru są dwa motory benzynowe: Dual VVT-i o pojemności 1,33 l oraz Valvematic o pojemności 1,6 l oraz silnik wysokoprężny Turbo D-4D 1,4 l.

REKLAMA

REKLAMA