[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Milion Corolli z amerykańskiej fabryki Toyoty

Toyota Corolla produkowana jest w wielu fabrykach na całym świecie. Amerykańskie zakłady w Mississippi osiągnęły właśnie wynik 1 miliona egzemplarzy.

Toyota Corolla Toyota Corolla

Toyota Corolla, najpopularniejszy samochód wszech czasów, jest globalnym modelem, produkowanym w wielu zakładach na świecie. Amerykańska odmiana powstaje m.in. w fabryce Toyoty w Mississippi. W tym tygodniu linię produkcyjną opuściła milionowa Corolla, zbudowana w tym zakładzie.

Pierwsza Corolla zjechała z taśmy produkcyjnej w Mississippi w 2011 roku. Do 2015 roku zakład opuściło 500 tys. Corolli. We wtorek 12 grudnia 1500 pracowników fetowało milionową Corollę wyprodukowaną w ich fabryce.

Przez 30 lat Toyota wyprodukowała w USA 30 milionów samochodów. Liczba Corolli sprzedanych na całym świecie przez 51 lat przekroczyła 45 milionów.

Fabryka Toyoty Fabryka Toyoty

Jak podaje portal focus2move.com, po 10 miesiącach 2017 roku kompaktowa Toyota jest numerem jeden pod względem światowej sprzedaży. Producent dostarczył kierowcom ponad milion egzemplarzy, wyprzedzając następnego w rankingu Forda F-Series o 128 tys.

Toyota Corolla jest numerem 1 pod względem rocznej sprzedaży nieprzerwanie od 2004 roku, zaś w 1997 roku zajęła niezagrożoną dotąd pozycję najpopularniejszego modelu w historii.

W ubiegłym roku, na 50-lecie modelu, zadebiutowała nowa odsłona globalnego kompaktu Toyoty – wersja po faceliftingu 11. generacji. Nowy model otrzymał unowocześnione stylistycznie nadwozie z chromowanymi listwami na przednim grillu i światłami LED z tyłu.

Toyota Corolla Toyota Corolla

Zmodernizowano zawieszenie i układ kierowniczy oraz dodatkowo wyciszono kabinę. We wnętrzu znalazł się nowy 7-calowy ekran dotykowy umieszczony pod taflą szkła i nowy wielofunkcyjny wyświetlacz komputera pokładowego o przekątnej 4,2 cala między zegarami.

Samochód otrzymał także ulepszony system wspomagający pokonywanie podjazdów (HAC), inteligentny asystent automatycznego parkowania SIPA oraz pakiet Toyota Safety Sense złożony z 4 systemów bezpieczeństwa czynnego. Do wyboru są dwa motory benzynowe: Dual VVT-i o pojemności 1,33 l oraz Valvematic o pojemności 1,6 l oraz silnik wysokoprężny Turbo D-4D 1,4 l.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij