Milion Mazd MX-5

Po 27 latach od momentu debiutu pierwszej Mazdy MX-5, mały japoński roadster osiągnął magiczną liczbę sprzedanych egzemplarzy. To kolejny sukces w historii tego modelu.

Mazda MX-5 Sport Recaro Limited Edition materiały prasowe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 138 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Po World Car of the Year 2016, Mazda MX-5 zdobywa kolejny tytuł. Tym razem świętuje milion sprzedanych egzemplarzy. Taką liczbę udało się uzyskać dopiero po 27 latach od momentu wprowadzenia MX-5 na rynek. Warto dodać, że to sportowy roadster, więc zainteresowanie takim typem aut jest dużo mniejsze niż np. kompaktów.

W najbliższym czasie Mazda będzie świętować ten sukces, a pierwsza impreza odbędzie się 3 maja w Japonii. Tournee po Europie rozpocznie się 26 czerwca na brytyjskim festiwalu "Goodwood Festival of Speed", skąd MX-5 wyjedzie do innych państw.

"Od pierwszej generacji aż do dnia dzisiejszego, byliśmy w stanie uzyskać tak dobrą sprzedaż tylko dzięki wsparciu fanów na całym świecie. Mazda została założona 96 lat temu w Hiroszimie, a do momentu stulecia istnienia naszej firmy będziemy kontynuować dawanie radości z jazdy naszym klientom" - mówił Masamichi Kogai, prezes Mazdy. 

W 2000 roku Mazda MX-5 zapisała się w księdze Guinessa jako najpopularniejszy dwumiejscowy samochód sportowy świata. Wówczas sprzedaż wynosiła 531,890 egzemplarzy. Ciekawe jest to, że Mazda nie zwiększyła drastycznie produkcji od tamtego czasu. W 2000 roku MX-5 miała 11 lat i produkcja sięgnęła nieco ponad 500 tys. sztuk. Teraz minęło kolejne 16 lat i kolejne pół miliona aut. Ten fakt jeszcze bardziej podkreśla fenomen małego roadstera.

Zobacz także:
REKLAMA