Milion kilometrów Volkswagenem Caddy z fabryki w Polsce

Wyprodukowany w 2007 roku w Poznaniu Volkswagen Caddy, pracujący we flocie jednej z gdańskich firm, przejechał właśnie milion kilometrów bez większych awarii.

Volkswagen Caddy z milionem kilometrów przebiegu fot. materiały prasowe
Volkswagen Caddy z milionem kilometrów przebiegu
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 104 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, kombi-4
SPRAWDŹ OFERTY

Milion kilometrów przebiegu kiedyś nie dziwił, a podobne dystanse pokonywali nie tylko taksówkarze, ale i zwykli Kowalscy. Dziś wiele się w tej kwestii zmieniło, samochody wymieniamy częściej, ale też powiedzmy szczerze, ich trwałość nie jest tak duża, jak przed laty w przypadku prostych, niewysilonych konstrukcji z wolnossącymi dieslami. Tym bardziej ciekawostką i wartym opisania wydarzeniem jest osiągnięcie okrągłego wyniku miliona kilometrów przebiegu w dostawczym Volkswagenie Caddy, do tego jest to egzemplarz jeżdżący po Polsce i oczywiście wyprodukowany w Polsce – jak wszystkie Caddy zresztą.

REKLAMA

Volkswagen Caddy, przypomnijmy, jest produkowany w zakładach Volkswagen Poznań od roku 2003. Poznańska fabryka jest jedyną na świecie, w której powstają pojazdy tej linii modelowej – Caddy, Caddy Maxi i kamper Caddy California.

Zobacz także: youngtimer - dobra inwestycja czy modne hobby?

Milion kilometrów Volkswagenem Caddy

Samochód, o którym mowa, od momentu wyprodukowania i zakupu w 2007 roku należał do floty pojazdów jednej z gdańskich hurtowni farmaceutycznych. Przez cały okres eksploatacji był praktycznie bezawaryjny, a jedyne czynności serwisowe przy nim wykonywane wynikały z konieczności przeglądów okresowych, wymiany oleju, klocków hamulcowych, czy opon.

– Nasz Caddy przejechał milion kilometrów. (…) pojazd był przez nas systematycznie serwisowany, dlatego okazał się tak bezawaryjny. Tak duży przebieg i bezawaryjna eksploatacja to także wynik tego, że przez cały okres swojego funkcjonowania auto było użytkowane przez jednego kierowcę – mówi właścicielka pojazdu.

Volkswagen Caddy z milionem kilometrów przebiegufot. materiały prasowe
Volkswagen Caddy z milionem kilometrów przebiegu

Po piętnastu latach bezawaryjnej eksploatacji i po milionie przejechanych kilometrów, rekordowy Caddy przechodzi teraz na zasłużoną emeryturę, podobnie zresztą jak jego długoletni kierowca, który na przestrzeni tych lat był jego jedynym użytkownikiem, i który – jak przyznaje – bardzo się do Caddy przywiązał.

– Przejeździłem tym samochodem piętnaście lat – byłem jego jedynym kierowcą. Prowadziło się go zawsze bardzo dobrze. Jednego dnia potrafiłem pokonać nim nawet 700 kilometrów. Przez te wszystkie lata zżyłem się z tym samochodem. Można powiedzieć, że stał się on częścią mojego życia. Trochę kilometrów się nim przejechało – podkreśla szczęśliwy kierowca.

Gdańska firma i jej właścicielka zdecydowali, że wysłużonego Volkswagena Caddy zastąpi ten sam model, tyle że najnowszej, piątej już generacji i ma to być wcale nieostatni Caddy we flocie firmy. Na horyzoncie są już warianty z napędem w pełni elektrycznym.

 

Zobacz także:
REKLAMA