Milion mil Hyundaiem Elantrą

Milion mil to inaczej 1,61 miliona kilometrów. Taki dystans przejechała swoim Hyundaiem Elantrą pewna Amerykanka.

Hyundai Elantra z milionem mil przebiegu Materiały prasowe
Hyundai Elantra z milionem mil przebiegu
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Choć historia jest z rodzaju tych niewiarygodnych, wszystko wskazuje na to, że tym razem jest to prawda. Niejaka Farrah Haines, mieszkająca w stanie Kansas Amerykanka, właścicielka Hyundaia Elantry z roku 2013, przejechała swoim samochodem milion mil. I to w czasie zaledwie pięciu lat eksploatacji swojego samochodu.

Przypomnijmy, że milion mil oznacza „na nasze” aż 1 609 344 kilometry, co przy pięciu latach jazdy przekłada się na roczny przebieg sięgający niemal 322 tys. kilometrów. Dla podkreślenia wagi tej informacji dodajmy, że statystyczny Amerykanin swoim wozem pokonuje rocznie około 14 tys. mil, czyli jakieś 22,5 tys. kilometrów.

Pani Haines dużo jeździ, bo tego wymaga jej praca. Zajmuje się ona bowiem dostarczaniem różnego rodzaju przesyłek. Jest po prostu kurierem. Co w amerykańskich warunkach i oddalonych od siebie nieraz o wiele mil domostw oznacza dalekie podróże każdego dnia.

Zobacz także: najlepsze używane auta wg rankingu GTU 2018

Hyundai Elantra z milionem mil przebiegu Materiały prasowe
Hyundai Elantra z milionem mil przebiegu

Jak spisał się na tym dystansie Hyundai Elantra? Okazuje się, że dobrze traktowany może dokonać podobnych „cudów” bez większego problemu. Dość powiedzieć, że wciąż pracuje w nim oryginalny silnik, co zaskoczyło nawet amerykański oddział Hyundaia.

Eksperci Hyundai Motor America początkowo poddawali wynik w wątpliwość. Po przeprowadzeniu wielu testów i dokładnych oględzin oficjalnie potwierdzili jednak, że milion mil w pięć lat jest faktem. Sprawdzano wszystkie numery, historię serwisową, oglądano poszczególne podzespoły – w tym przypadku licznik nie był przekręcony przez oszustów.

Dla uczczenia tego niesamowitego wyniku Hyundai przygotował nawet specjalny emblemat „1M”, który można zamówić i przykleić na desce rozdzielczej, kiedy auto „wyzeruje” licznik przebiegu, przeskakując z 999 999 na 0. Pani Haines otrzymała ten znaczek za darmo.

Zobacz także: najbardziej awaryjne modele wg raportu TUV 2019

Hyundai Elantra z milionem mil przebiegu Materiały prasowe
Hyundai Elantra z milionem mil przebiegu

Ale to nie koniec historii, bo Amerykanka otrzymała jeszcze jedną niespodziankę. Podczas jednej z dostaw przedstawiciele Hyundaia czekali na panią Haines z kluczykami do nowej Elantry. Ciekawe, czy w nowym aucie uda się uzyskać podobny wynik?

Na koniec złota rada od szczęśliwej posiadaczki dwóch Elantr. Według niej, kluczem do bezproblemowej jazdy i osiągnięcia dużego przebiegu, jest priorytetowe traktowanie regularnych przeglądów.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA