[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Milionowy Fiat Panda zjechał z taśmy

17 listopada z linii produkcyjnej w zakładzie G. Vico w Pomigliano d'Arco w pobliżu Neapolu we Włoszech zjechał milionowy egzemplarz Fiata Panda.

Fiat Panda - milionowy egzemplarz Fiat Panda - milionowy egzemplarz

Milion egzemplarzy to najnowszy rekord tego niezwykłego samochodu, który od 2012 roku jest niekwestionowanym liderem sprzedaży we Włoszech i najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie w swoim segmencie - niezmiennie od 2016 roku.

Rekordowy egzemplarz, który trafi do klienta we Włoszech, to wersja City Cross z silnikiem 1.2 o mocy 69 KM, w białym kolorze. Wersja City Cross to miejskie auto o off-roadowym wyglądzie. Takie dwa w jednym - samochód miejski o modnym wyglądzie crossovera i samochód terenowy z napędem 4WD.

REKLAMA

REKLAMA

Fiat Panda - milionowy egzemplarz Fiat Panda - milionowy egzemplarz

Od 1980 roku, czyli od rozpoczęcia sprzedaży pierwszej Pandy (najnowszy rekord dotyczy czwartej generacji modelu wprowadzonej na rynek koniec 2011 roku) do dzisiaj zostało wyprodukowanych łącznie ponad 7,5 miliona sztuk.

W 1983 roku Panda 4x4 była pierwszym samochodem miejskim z napędem na wszystkie koła, a w 1986 roku była pierwszym samochodem w swojej klasie wyposażonym w silnik Diesla.

W 2004 roku Fiat Panda był z kolei pierwszym samochodem w swoim segmencie nagrodzonym prestiżowym tytułem "Car of the Year". W tym samym roku był pierwszym samochodem miejskim, który dotarł do bazy na Mount Everest na wysokości 5200 m n.p.m.

REKLAMA

Fiat Panda - milionowy egzemplarz Fiat Panda - milionowy egzemplarz

Do długiej listy rekordów w 2006 roku dopisuje się kolejny: Fiat Panda jest pierwszym masowo produkowanym samochodem miejskim zasilanym metanem. Od chwili wprowadzenia go na rynek, rok po roku jest bestsellerem zarówno we Włoszech, jak i w Europie, wśród samochodem zasilanych tym gazem.

W lutym 2017 osiągnięto kolejny kamień milowy, 300 000 wyprodukowanych sztuk, absolutny rekord wśród samochodów zasilanych metanem. Oczywiście, podobnie jak wszystkie inne modele Fiata zasilane metanem, Panda CNG jest już kompatybilna z biometanem.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij