Milionowy silnik Toyoty z Polski

21 sierpnia 2014 roku o godz. 11:30 z linii produkcyjnej fabryki Toyota Motor Industries Poland (TMIP) zjechał milionowy produkt. Był to silnik wysokoprężny o pojemności 2,0 litra, przeznaczony do fabryki Toyoty (TMUK) w Burnastone w Wielkiej Brytanii.

Milionowy silnik Toyoty z Polski

Prezes Kazunari Masuoka w liście skierowanym do załogi TMIP z okazji wyprodukowania milionowego egzemplarza podziękował wszystkim za ciężką pracę i zaangażowanie, wspominając przy tym początki powstania fabryki. Określił także nowe wyzywania i przypomniał o zbliżającej się 10 rocznicy uruchomienia produkcji masowej w fabryce TMIP.

Pierwszy silnik wyprodukowany w fabryce TMIP w ramach produkcji masowej zjechał z linii montażowych w marcu 2005 roku. Produkcja pięćsetnego silnika miała miejsce w październiku 2009 roku. Milionowy egzemplarz „made in Jelcz-Laskowice" to jednostka napędowa z rodziny silników AD o pojemności 2,0 litra.

W montowni TMUK, do której silnik ma być dostarczony z początkiem września br., milionowa jednostka zostanie zamontowana w samochodzie Toyota Avensis.

Zobacz również:
REKLAMA