Mini Concept Aceman – Kolorowy minimalizm

Mini Aceman to koncepcyjny model, który ujawnia jaki styl przyjmą nowe modele tej marki. Wersja produkcyjna tego Acemana wypełni lukę w gamie jaka pozostaje pomiędzy Cooperem a Countrymanem.

Mini Aceman Concept materiały prasowe
Mini Aceman Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 86 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Mini nie ujawnia żadnych technicznych informacji na temat Acemana, ale w przypadku elektrycznego crossovera, jeśli tylko nie pojawi się rewolucja w budowie akumulatorów, chyba nikt nie czeka z drżeniem rąk na dane techniczne. Z pewnością okaże się wystarczająco szybki i będzie miał nie do końca satysfakcjonujący zasięg.
W tym wypadku Mini przedstawia wizję stylu jaki będą reprezentować samochody tej marki w przyszłości.
W 2000 roku Mini pokazało nowego Coopera zaprojektowanego przez Franka Stephensona. Podobnie jak wtedy Cooper odważną stylizacją przełamywał bariery w projektowaniu małych samochodów tak teraz Aceman stara wprowadzić nowe śmiałe elementy w klasie crossoverów. Widać, że samochód stara się schlebia gustom młodzieżowym i nawiązuje do świata gier komputerowych.
Bardzo ciekawym akcentem podkreślającym tożsamość marki jest bagażnik dachowy w kształcie flagi brytyjskiej. Ten sam motyw pojawia się również z przodu auta, w miejscu gdzie zwykle znajduje się atrapa chłodnicy oraz w tradycyjnym oświetleniu, do czego zdążyły nas przyzwyczaić obecne modele.
Duże znaczenie mają również kolory. Samochód pomalowany jest lakierem o nazwie Icy Sunglow Green, który przypomina odcieniem maseczkę chirurgiczną. Czy to znak czasu?
Połączenie jeszcze odważniejszych kolorów znajdziemy w minimalistycznym wnętrzu Acemana. Pozostał element charakterystyczny dla Mini, czyli okrągły centralnym wyświetlacz multimediów, a rząd przełączników umieszczonych pod nim obejmuje przełącznik hamulca postojowego, dźwignię zmiany biegów, wybór trybu jazdy i regulację głośności dźwięku. Rozszerzeniem komunikacji są projektory, które mogą wyświetlać informacje na desce rozdzielczej, np. pokazując mapę nawigacji. Alternatywnie na desce rozdzielczej może pojawić się obraz poprawiający atmosferę we wnętrzu. Kolejnym znakiem czasu jest brak możliwości wyposażenia Acemana w skórzaną tapicerkę. Wnętrze wyłożone jest dzianiną pochodzącą z recyclingu, a kierownicą pokryta jest welurem. Ale to nie ostatni znak czasu. Samochód zadebiutuje już nie na targach motoryzacyjnych, które ostatnio przeżywają kryzys, ale na targach gier wideo Gamescom w Kolonii w Niemczech, które rozpoczną się 23 sierpnia 2022 roku.

Zobacz również:
REKLAMA