Mini Countryman – premiera hybrydy na Motor Show

Mini Cooper S E Countryman ALL4 pojawi się na targach poznańskich. Będzie go można obejrzeć już w najbliższy czwartek w pawilonie nr 3. 

Mini Countryman S E
Mini Countryman S E
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 110 300 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-4
SPRAWDŹ OFERTY

To pierwszy model hybrydowy plug-in stworzony przez tę markę. Obok przystosowania do codziennych warunków na drodze, daje nam jeszcze możliwość jazdy na samym silniku elektrycznym. Jego zasięg to około 40 km. Wtedy nie emitujemy dwutlenku węgla. W połączeniu jego pracy ze spalinową jednostką napędową uzyskujemy 224 KM. Przyspieszenie od zera do setki wynosi 6,8 sekundy. 

Napęd hybrydowy w Mini Cooperze S E Countryman ALL4 obejmuje trzycylindrowy silnik benzynowy TwinPower Turbo oraz synchroniczny silnik elektryczny. Pierwszy przenosi moc przez sześciobiegową skrzynię biegów na przednie koła. Natomiast drugi przez dwustopniową przekładnię generuje moc na tylne koła. W ten sposób otrzymujemy napęd 4x4. 

Dzięki programowi Mini Driving Modes możemy dokonać indywidualnych zmian ustawień pojazdu. W wyposażeniu obecne są jeszcze trójramienna skórzana kierownica, nawigacja z radiem oraz monitor pokładowy 6,5-calowy.

REKLAMA

Samochód będzie można oglądać na salonie samochodowym Motor Show w Poznaniu już o 6 kwietnia.

Zobacz także:
REKLAMA