REKLAMA

Mini Coupe – oficjalnie na wideo

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 84 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

BMW zaprezentowało oficjalnie produkcyjną wersję najnowszej odmiany Mini - tym razem w "kasku". Tak pieszczotliwie nazwano kolorowy dach o charakterystycznym kształcie, który znalazł się nad głowami podróżujących tym autem. A może być ich maksymalnie dwóch - za przednimi fotelami mamy od razu ściankę działową z wbudowanymi głośnikami i nie ma mowy o tym, by w kabinie zmieścił się ktoś jeszcze. Nie zgodnie z przepisami oczywiście. Oprócz tego auto zawieszono o 52 mm niżej niż zwykłego hatchbacka i wyposażono w spoiler, który podnosi się przy prędkości wyższej niż 80 km/h by poprawić przepływ powietrza wokół kabiny przy jeździe z wyższymi prędkościami.

W kabinie znajdziemy charakterystyczny dla Mini wystrój, a najbardziej niezwykła jest ścianka za plecami kierowcy i pasażera. Co ciekawe można ją złożyć od środka i bez wysiadania z auta mieć dostęp do 280-litrowego bagażnika.

Producent proponuje to auto z 1,6-litrowym silnikiem benzynowym w wersjach o mocy 122, 184 i 211 KM. Dostępny będzie również wariant z dwulitrowym dieslem o mocy 143 KM.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA