Mini-Opel nazywa się Adam

Opel Adam
Opel Adam
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Dotychczas konkurent malucha VW Up!-a czy Skody Citigo był znany pod roboczą nazwą Junior. Chociaż słowo "znany" jest tu nieco na wyrost. O najmniejszym modelu Opla wiadomo było dotąd, że powstanie na skróconej płycie podłogowej Corsy, długość jego nadwozia wyniesie 3,5 m, będzie miał troje drzwi i miejsce dla czterech pasażerów. Maluch zostanie pokazany na jesiennym salonie samochodowym w Paryżu; w Niemczech ma być sprzedawany jeszcze w tym roku w cenie poniżej 10 tysięcy euro.

Opel Adam ma wyglądem nawiązywać do Astry GTC. Opadająca ku tyłowi linia dachu nadaje mu wygląd nieco zbliżony do coupe, gdy spojrzeć na auto z boku w oczy rzucają się krótkie zwisy nadwozia i niemal pionowy tył. Wnętrze małego Opla ma być z wyglądu bardziej eleganckie niż to w VW Up!-ie.

Małego Opla będzie można kupić z jednym ze znanych diesli lub silników benzynowych o zmniejszonym zużyciu paliwa, a także w wersji elektrycznej (od 2014 roku) oraz jako hybrydę. Najmniejszym konwencjonalnym silnikiem będzie trzycylindrowa jednostka benzynowa o pojemności jednego litra, która ma zużywać poniżej 4 litrów paliwa na 100 km.

Czy imię nadane najmniejszemu Oplowi (nawiązujące do założyciela firmy - Adama Opla) się przyjmie? Zapewne przyjdzie nam się do niego przyzwyczaić, ale na razie zdanie w rodzaju "Adam ma krótki zwis" niełatwo przechodzi nam przez klawiaturę...

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA